V Praze po rekordu nárůst nakažených zpomalil

Denní nárůst počtu potvrzených případů nemoci covid-19 v Praze dnes po čtvrtečních rekordních šesti stovkách zpomalil na 485. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice k dnešním 18:00 za posledních 24 hodin.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Od březnového začátku epidemie v Česku bylo v Praze zaznamenáno dohromady 11.304 nakažených. Počet aktuálně nemocných ve městě dnes vzrostl na 5555. Počet zemřelých zůstal beze změny na 118.

Přírůstky množství nakažených v posledních týdnech v Praze opakovaně překonávají rekordy. Jen v tomto týdnu byl rekord denního nárůstu případů covidu-19 překonán třikrát, nejprve v úterý s nárůstem o 442 nakažených, pak ve středu s 489 případy a naposledy ve čtvrtek s 601 případy nemoci.

Nárůst počtu nakažených se dotkl i škol v Praze. Podle údajů hygieniků k dnešnímu ránu bylo ve městě 64 školských zařízení, od mateřských až po vysoké školy či dětské domovy, která musela omezit provoz kvůli nákaze žáků nebo personálu. Žádná ze škol ale nemusela být zcela uzavřena, dočasné uzavření se týká jen některých tříd. Hygienici v Praze evidují 103 pozitivních žáků a studentů a 41 pozitivních pedagogických pracovníků.

Praha je v poslední době jedním z regionů s nejvýraznějším přibýváním nakažených z celého Česka. Za posledních sedm dní se v Praze objevilo podle webu ministerstva zdravotnictví zhruba 224 nových případů covidu-19 v přepočtu na každých 100.000 obyvatel. Větší nárůst byl jen v okrese Praha-východ, kde dosáhl téměř 230 případů. Nárůst o více než dvě stovky případů za týden v přepočtu na 100.000 obyvatel mají ještě okresy Praha-západ a Plzeň-město.

Na tzv. semaforu, aktuální mapě regionů v Česku podle rizika nákazy koronavirem, zveřejněném dnes ministerstvem zdravotnictví, je Praha stále jako jediná na nejhorším, červeném stupni. Na druhém, oranžovém stupni je 58 okresů republiky a na zeleném 18.

V Praze se nákaza šíří v řadě případů komunitně a nedaří se trasovat konkrétní zdroj, řekl dnes ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Podíl pacientů v metropoli v rizikové skupině ve věku 65 let a více podle něj roste, ve srovnání s předchozím týdnem byl nárůst téměř dvojnásobný. Podle Prymuly je jedním z rizikových prostorů městská hromadná doprava. Chce proto jednat s Prahou, ale i některými dalšími regiony o možnosti posílení spojů. Uznal ale, že se jedná o nákladnou záležitost.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Blatný: Petici proti Babišovi mohl mým jménem podepsat někdo jiný

30.10.2020 10:41 Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) zpochybnil, že se před časem připojil k petici vyzývající…

Slovenské ministerstvo a WHO reagují na Zlámalovou: Covid-19 má vyšší…

30.10.2020 10:36 Velké vášně vzbudilo vystoupení analytičky a novinářky Lenky Zlámalové v pořadu Partie na televizi…

Piráti připravili balík opatření ohledně koronaviru, vláda má víc…

30.10.2020 09:37 Vláda by podle Pirátů měla vést evidenci průměrné doby trasování kontaktů. Apelují také na důsledné…

Covid v Česku: Šíření epidemie začíná zpomalovat. Nová bilance

30.10.2020 07:13 Ve čtvrtek přibylo v Česku 13.051 potvrzených případů koronaviru. Je to zhruba stejně jako ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama