V Praze přibylo 162 případů nákazy covidem. V tomto týdnu je to nejméně

Laboratoře v Praze za 24 hodin potvrdily 162 případů koronaviru, to je o šest méně než v sobotu a nejméně tento týden. O víkendu se ale zpravidla méně testuje. Od březnového začátku epidemie se v hlavním městě nakazilo 9004 lidí.

Češi se nechávají testovat na covid-19
doporučujeme

Vyplývá to z informací na webu pražské hygienické stanice k dnešním 18:00.

Z technických důvodů hygienici tento víkend neuvádějí žádná jiná aktuální data týkající se například počtu vyléčených a zemřelých. K pátečnímu večeru registrovali v metropoli od března 5142 vyléčených a 117 zemřelých s covidem-19.

Od minulého týdne se situace v hlavním městě výrazně zhoršuje, od pátku je Praha na mapě regionů podle rizika nákazy covidem-19 na nejhorším červeném stupni. Hlavní důvody k zařazení Prahy do tohoto stupně je extrémně rostoucí průměrný denní záchyt nemoci a vysoký počet nově diagnostikovaných spojený s komunitním přenosem. Přibývá i lidí v nemocnicích a případů z rizikových skupin obyvatel.

Tento týden denní přírůstky nakažených překročily v Praze třikrát 300. Dosavadní maximum zaznamenaly laboratoře k úternímu podvečeru, kdy za 24 hodin odhalily 372 pozitivních testů. Ve čtvrtek jich bylo 350 a v pátek 338.

Kvůli epidemiologické situaci jsou v Praze od pátečního večera zakázány návštěvy v nemocnicích a sociálních zařízeních. Výjimku mají stejně jako na jaře návštěvy u nezletilých a umírajících. Od pondělí budou v metropoli povinné roušky na venkovních akcích nad 100 lidí a na vysokých školách zavedena distanční výuka. Povinnost se nevztahuje na zkoušení za přítomnosti až deseti lidí, laboratorní, experimentální a uměleckou práci za přítomnosti až 15 lidí a klinickou a praktickou výuku. Možné jsou také individuální konzultace a návštěvy studoven a knihoven.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak se vyhnout nákaze a přežít lockdown? Flegr zveřejnil 12 stěžejních bodů

22.10.2020 22:23 Aktualizováno Počet nakažených novým typem koronaviru je alarmující a Česko od čtvrtka přechází do lockdownu.…

Ve středu zemřelo nejvíc nakažených covidem za den, přes sto lidí

22.10.2020 19:20 Ve středu byl v Česku zaznamenán rekordní podíl lidí pozitivně testovaných na nemoc covid-19 i…

Prymula: Koronavirus unikl z laboratoře, ale nebyl vyroben. Zdroj neuvedl

22.10.2020 18:59 Koronavirus unikl z laboratoře v Číně, je to téměř jisté, řekl dnes poslancům ministr zdravotnictví…

Česko má to nejhorší teprve před sebou, míní Prymula

22.10.2020 18:17 Polní nemocnice na výstavišti v pražských Letňanech bude zřejmě podle vyjádření ministra…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama