V Praze přibylo 74 nakažených, zhruba stejně jako ve středu

V Praze přibylo za posledních 24 hodin 74 potvrzených případů nákazy koronavirem. Je to zhruba stejný přírůstek jako ve středu.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Údaje k dnešním 18:00 na svém webu zveřejnila pražská hygienická stanice. V hlavním městě se dosud nakazilo 4294 lidí, vyléčilo se jich 3176, obětí je 107.

V tomto týdnu zatím v metropoli přibylo nejvíce případů v úterý, kdy se denní přírůstek dostal teprve podruhé od březnového začátku šíření nemoci covid-19 v Česku přes stovku. Jedno z nových ohnisek v Praze souvisí podle hygieniků s prodejnou nábytku IKEA na Černém Mostě. Nakazilo se tam několik zaměstnanců.

Mezi jednotlivými pražskými obvody je nejhorší situace v Praze 1, kde na 100.000 obyvatel připadá 468 nakažených. V absolutních číslech má ale nejvyšší počet případů koronaviru Praha 4, hygienici v této městské části potvrdili 997 nakažených.

Praha je i v tomto týdnu v semaforu ministerstva zdravotnictví zelená spolu s Frýdecko-Místeckem, koronavirus se zde tedy vyskytuje, ale nepřenáší se v komunitě. Podle hygieniků v těchto regionech nyní nemoc nezasahuje zranitelné skupiny obyvatel a nerostou počty hospitalizovaných. V ostatních okresech je riziko šíření nemoci nulové nebo zanedbatelné, v semaforu jsou bílé.

Čísla pražských hygieniků se liší od údajů ministerstva zdravotnictví, protože nezahrnují případy, které zjistí jiné laboratoře a hygienici je zatím neověřili. Podle ministerstva bylo v Praze od března prokázáno 4620 případů nákazy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prezident Zeman jmenoval Prymulu ministrem zdravotnictví

21.09.2020 15:38 Prezident Miloš Zeman dnes odvolal z funkce ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Na jeho místo…

Babiš čeká od Prymuly krizové řízení a dohled nad opatřeními. Stane…

21.09.2020 14:57 Premiér Andrej Babiš (ANO) očekává od nového ministra zdravotnictví Romana Prymuly, že převezme v…

Zemřel první český lékař s covidem. Počty nakažených zdravotníků prudce…

21.09.2020 13:58 V České republice zemřel první lékař nakažený novým typem koronaviru. Upozornil na to prezident…

O rezignaci Vojtěcha se píše v zahraničí: Politické zemětřesení, Babiš…

21.09.2020 13:35 Aktualizováno Rekordní přírůstky počtu případů koronaviru v Česku i neshody s premiérem Andrejem Babišem vedly…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama