V Praze přibylo nejméně nakažených od úterý, rozšíří se povinnost nošení roušek

Testy odhalily v Praze od pátečního podvečera 35 nových případů nákazy novým koronavirem. Je to nejnižší denní přírůstek za poslední čtyři dny. Celkem se v hlavním městě od začátku epidemie nakazilo 2781 lidí, z nichž 1930 se už vyléčilo a 104 zemřelo.

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, autor: Kacir
doporučujeme

Uvádí to pražští hygienici na webu. Nejvyšší nárůst nově prokázaných případů za 24 hodin ohlásili hygienici v tomto týdnu ve čtvrtek večer, kdy přibylo 52 nemocných, o deset více než předchozí den. Do pátečního podvečera přibylo dalších 38 případů.

Za nárůstem nakažených v posledních dnech stojí mimo jiné ohnisko v nočním klubu Techtle Mechtle. V souvislosti s ním hygienici k pátku evidovali celkem 109 nakažených.

V hlavním městě bude od pondělí platit povinnost zakrytí úst a nosu v nepobytových zdravotnických zařízeních, tedy například v lékárnách nebo v čekárnách u lékaře. Dosud povinnost platila jen v nemocnicích. Kromě toho město zřídí odběrové místo v centru a nabídne bydlení lidem, kterým bude nařízena karanténa a kteří ji z objektivních důvodů nebudou moci strávit doma. Na podzim by mohla být také obnovena povinnost nosit roušky v celé MHD.

Kvůli zvýšenému zájmu lidé o testy na koronavirus prodlužuje Fakultní nemocnice Královské Vinohrady otevírací dobu odběrového stanu. V neděli bude otevřený od 08:00 do 12:00 a může odbavit až 96 zájemců. "Prodloužena je i možnost odběru v příštím týdnu," uvedla v dnešní tiskové zprávě mluvčí nemocnice Tereza Romanová. Objednat vyšetření a získat další informace mohou zájemci na webu vinohradské nemocnice.

Čísla pražských hygieniků se liší od údajů ministerstva zdravotnictví. Podle něj bylo v Praze od března k dnešním 17:30 prokázáno 3082 případů nákazy. Čísla hygienické stanice nezahrnují případy, které zjistí jiné laboratoře a hygienici je zatím neověřili.

Nemocnice v Praze hospitalizovaly v době vrcholící epidemie covidu-19 desítky nakažených. Například Nemocnice Na Bulovce měla najednou desítky pacientů. V Thomayerově nemocnici v Krči leželo naráz až 24 nemocných seniorů, kteří se tam nakazili. Nyní mají nemocnice do desítky pacientů, někde ani jednoho. ČTK to sdělily jejich mluvčí. Celkově skončilo s covidem-19 v nemocnicích podle dat ministerstva zdravotnictví přes 1600 lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Covid v Praze: Přírůstek nakažených zpomalil, fungují nové informační linky

09.08.2020 19:25 Aktualizováno V Praze přibylo za posledních 24 hodin 47 potvrzených případů koronaviru, zhruba o desítku méně než…

"Je to riziková aktivita." Prymula a Rážová řekli, jakým místům se vyhnout

09.08.2020 18:38 Česko se potýká s masivním nárůstem nově identifikovaných případů nákazy koronavirem. Epidemiolog…

Počet aktuálních případů koronaviru v Česku je rekordní, přesáhl 5000

09.08.2020 18:12 Aktualizováno V Česku přibylo v sobotu 175 potvrzených případů koronaviru, denní nárůst je nejnižší v tomto týdnu…

Covid-19 se rozšířil v nemocnici následné péče Horažďovice, již 40…

09.08.2020 17:55 V krajem zřizované nemocnici následné péče v Horažďovicích na Klatovsku je už 40 lidí nakažených…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama