V Praze přibylo o víkendu téměř tisíc nakažených

V Praze přibyla o víkendu téměř tisícovka potvrzených případů koronaviru, v sobotu to bylo podle dat pražské hygienické stanice 473 pozitivních testů a v neděli 513. Nárůst tak o volných dnech zpomalil, v pátek byl zaznamenán rekordní přírůstek 839 potvrzených nákaz.

Praha
doporučujeme

Od začátku epidemie se v Praze podle hygieniků nakazilo zhruba 15.400 lidí. Jiná aktuální data týkající se například počtu vyléčených a zemřelých hygiena nezveřejnila. Zároveň oznámila, že od úterý bude publikovat data, která budou vycházet ze statistik Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR prezentovaných na webu ministerstva zdravotnictví.

Poslední údaje o zemřelých zveřejnila hygienická stanice k pátečním 18:00, kdy evidovala 129 úmrtí s koronavirem.

Praha je epidemiologicky nejvíce zasaženým regionem v zemi. Nárůst v posledních týdnech zrychluje. Jen za minulý týden přibylo v metropoli téměř 3600 nových případů onemocnění covid-19.

Doposud pražští hygienici zveřejňovali data vždy vpodvečer k 18:00, nárůst byl počítán za uplynulých 24 hodin. Výjimkou byl tento víkend, kdy nezveřejnění dat zdůvodnili plánovanou odstávkou a kontrolou interních informačních systémů. Dnes oznámili, že nově bude hlášení o počtu nových případů onemocnění covid-19 v Praze publikováno vždy v ranních hodinách daného dne za celý uplynulý den.

"Hygienická stanice hlavního města Prahy zároveň širokou veřejnost informuje, že v rámci snahy o sjednocení vykazování nových případů onemocnění covid-19 přechází počínaje zítřkem, tj. úterkem 6. října 2020, na systém vykazování vycházející ze statistik Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR prezentovaných na příslušném internetovém portálu ministerstva zdravotnictví ČR," uvedli hygienici.

Čísla pražských hygieniků o počtu nakažených se od údajů ministerstva zdravotnictví liší, nezahrnují totiž případy, které zjistí jiné laboratoře a hygienici je zatím neověřili.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V domově pro seniory Hranice se covidem nakazilo 54 lidí, pomůže armáda

21.10.2020 11:49 V domově pro seniory v Hranicích na Přerovsku se novým typem koronaviru nakazilo 47 seniorů a sedm…

Do Letňan dorazila první část dodávky lůžek od společnosti Linet

21.10.2020 10:42 Do připravované polní nemocnice v pražských Letňanech dnes kolem 09:00 dorazila první část dodávky…

Polní nemocnice v Letňanech stojí 250 milionů, bude určena pro doléčení…

21.10.2020 08:56 Vznikající polní nemocnice v pražských Letňanech bude mít v případě využití charakter nemocnice…

V Česku se musí opět nosit roušky venku a v autech. Kdo má výjimku?

21.10.2020 08:50 V Česku ode dneška platí povinnost nosit roušky i venku na území obcí, pokud bude člověk blíže než…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama