V Praze přibylo od neděle rekordních 288 nakažených covidem-19

V Praze přibylo od neděle rekordních 288 potvrzených případů koronaviru. Dosavadní maximum z pátku tak bylo překonáno o 13 nakažených.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Od začátku epidemie se v hlavním městě nakazilo 7359 lidí. Z nich se 4884 z nemoci vyléčilo, 115 lidí s covidem-19 v metropoli zemřelo. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice k dnešním 18:00. Praha zvýší počet odběrových míst pro testování a množství zásob ochranných pomůcek.

Aktuálně je v metropoli 2360 nakažených. Většina z nich má ale mírný průběh nemoci, někteří jsou zcela bez příznaků. Pražské nemocnice minulý týden uvedly, že zaznamenávají v posledních dnech jen mírný nárůst počtu pacientů s koronavirem. Většina z nich pro covidové pacienty vyčlenila lůžka.

Velmi vytížená jsou v posledních dnech odběrová místa. Thomayerova nemocnice od úterý plánuje otevřít nové. "Přes týden jsme na maximu kapacity," řekl dnes ČTK mluvčí nemocnice Petr Sulek. Podobně je na tom i Nemocnice na Bulovce, kde provedou až 1000 odběrů denně. Rekordní počty testovaných v posledních dnech hlásí také Ústřední vojenská nemocnice nebo firma EUC laboratoře, která provozuje odběrové místo ve veleslavínském zámku. Zájemci se mohou nechat otestovat například i ve Fakultní nemocnici v Motole nebo ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.

Podle údajů ministerstva zdravotnictví je v Praze za uplynulých sedm dní téměř 158 nakažených na 100.000 obyvatel. Praha je na tom nejhůře z celého Česka. Druhým nejpostiženějším regionem je Berounsko se 150 nakaženými na 100.000 obyvatel, následuje okres Plzeň-jih se 148 případy koronaviru na 100.000 obyvatel.

Ministerstvo zdravotnictví v pátek zařadilo do druhého oranžového stupně ohrožení koronavirem k Praze nově okres Uherské Hradiště a středočeské okresy Beroun, Kladno, Kolín a Praha-východ.

V Praze od středy 9. září platí omezení otevírací doby restaurací. Od stejného data musejí Pražané nosit roušky v obchodech a nákupních centrech, hned den nato ale začala povinnost zakrývat si dýchací cesty ve vnitřních prostorech v celé zemi. Už od začátku září bylo povinné chránit si ústa a nos při cestách hromadnou dopravou nebo návštěvách úřadů a zdravotnických a sociálních zařízení.

Hlavní město nově zavádí povinnost dezinfekce rukou při vstupu do veřejně přístupných budov. Dodržování mají hlídat provozovatelé, pokud si návštěvník ruce nevydezinfikuje, má být z budovy či provozovny vykázán. Pražská hygiena ve svém nařízení uvádí, že ode dneška musí být dezinfekce ve všech provozovnách nabízejících zboží nebo služby, provozovatelé svým zaměstnancům nařídí ji pravidelně používat a zákazníky k jejímu použití vyzvou.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze je zákaz návštěv v nemocnicích a sociálních zařízeních

18.09.2020 16:33 Od dnešních 18:00 platí v Praze kvůli zhoršující se epidemické situaci zákaz návštěv v nemocnicích…

Nemocnice mají zásoby roušek na měsíce, stále jsou dražší

18.09.2020 16:23 Nemocnice mají zásoby roušek a respirátorů na dva až šest měsíců. Každý měsíc jich spotřebují…

Česko slavilo předčasně. Epidemiologická situace u nás zaujala zahraniční…

18.09.2020 16:20 Česká republika zaznamenala ve čtvrtek rekord v počtu denního nárůstu pozitivních případů. Denní…

Nová opatření: Praha zavádí na větší venkovní akce povinné roušky, zvažují…

18.09.2020 15:55 Od pondělí budou v Praze kvůli epidemii nového typu koronaviru povinné roušky na venkovních akcích…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama