V souvislosti s Dolem Darkov přibyli tři nakažení covidem-19

V souvislosti s ohniskem nákazy covid-19 na Dole Darkov společnosti OKD v Karviné přibyli od čtvrtka tři nakažení - dva zaměstnanci a jeden rodinný příslušník. Celkem je tam v evidenci hygieniků 396 pozitivně testovaných. Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnila Krajská hygienická stanice (KHS) v Ostravě.

Ilustrační foto
doporučujeme

V souvislosti s ohniskem na Dole Darkov je v evidenci hygieniků 258 pozitivně testovaných zaměstnanců dolu a 131 jejich příbuzných. Mezi nakaženými zaměstnanci je i 20 polských pendlerů. Dalších sedm pozitivně testovaných jsou lidé z jiných firem, které v dole provádějí třeba údržbu.

"Celkový počet hlášených případů v Moravskoslezském kraji stoupl na 1630, za posledních 24 hodin stoupl o deset osob," uvedli hygienici. Mimo darkovské ohnisko přibylo dnes v kraji sedm nových případů onemocnění. "Ostrava a Frýdek-Místek hlásí po jednom novém případu, pět nových případů je z okresu Karviná mimo Darkov," uvedla KHS.

Hygienici chystají na Dole Darkov další část plošného testování zaměstnanců, která má zjistit, zda se covid-19 neprojevil u pracovníků, jejichž vzorky byly při prvním testování před dvěma týdny negativní. Vzorky budou odebírat od soboty do úterý. Celkem nyní chtějí hygienici otestovat okolo 1600 lidí, 387 z nich odebrali vzorky už toto úterý. Mluvčí OKD Naďa Chattová řekla, že nejvíce vzorků se bude odebírat v neděli.

V dolech pokračují zpřísněná opatření. V Darkově se stále netěží a dělají se tam jenom práce nezbytné pro zajištění bezpečného chodu dolu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cena testů na covid-19 by se měla výrazně snížit, naznačil Prymula

08.07.2020 17:01 Aktualizováno Testy na koronavirus pro samoplátce by mohly být za měsíc či dva levnější, cena by mohla klesnout k…

Hygienici opět zaznamenali nakažené z ohniska v Církvici

08.07.2020 16:09 Hygienici v souvislosti s ohniskem koronaviru v Církvici na Kutnohorsku dosud zaznamenali 27…

Kritika chytré karantény plyne z nepochopení systému, tvrdí ministerstvo…

08.07.2020 15:33 Aktualizováno Kritika takzvané chytré karantény ze strany starostů měst a obcí z Karvinska plyne podle…

Řada Čechů nosí roušky navzdory uvolnění. Pro některé lidi je nezbytná

08.07.2020 13:40 Zatímco ještě před nedávnem byl samotný pohyb venku bez zakrytého nosu a dýchacích cest téměř …

Související:

Právě se děje

Další zprávy