V Thomayerově nemocnici je 13 seniorů nakažených koronavirem

Nakažených nemocí COVID-19 je 13 seniorů na oddělení následné péče Thomayerovy nemocnice v Praze. Na dotaz ČTK to dnes sdělil ředitel nemocnice Zdeněk Beneš. Jeden nakažený, pětasedmdesátiletý muž, dnes zemřel. Minulý týden se tam nemoc prokázala u tří zdravotních sester, před nimi u dvou dalších na plicní klinice.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Thomayerova nemocnice
doporučujeme

Nemocnice 29 seniorů na oddělení nechala testovat v neděli, testy měli negativní. "Z preventivních důvodů jsme nechali opět vyšetřit několik pacientů z tohoto oddělení, u kterých byly zjištěny zdravotní potíže. Bohužel následně se pozitivita na koronavirus prokázala u 13 z nich," sdělil ČTK Beneš.

Pacienti s pozitivním testem byli podle něj sestěhování do jednotlivých pokojů a odděleni od ostatních pacientů. Podle Beneše budou znovu testováni i v případě, že nebudou mít příznaky.

Muž narozený v roce 1945, který dnes na oddělení zemřel, byl hospitalizovaný od ledna. Podle nemocnice měl několik chronických nemocí včetně pokročilého srdeční selhání.

V nemocnici jsou od středy dva pozitivní případy nákazy u zdravotních sester z plicní kliniky, kam byl 10. března přijatý muž s podezřením na zápal plic. Po potvrzené nákaze novým typem koronaviru a zhoršení zdravotního stavu byl přijatý do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, je napojený na přístroj umožňující mimotělní okysličování krve. Od úterý je mu podáván experimentální lék remdesivir. Sestry se podle náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly zřejmě nakazily při svlékání ochranných oděvů. Další lidé jsou v karanténě, kteří s nimi přišli do kontaktu.

Nákaza se v krčské nemocnici potvrdila v pátek také u dvou sester oddělení následné péče, na výsledky třetí se čeká. Podle nemocnice se v této trojici nakazily jedna od druhé, podle informací ČTK mohly být v kontaktu s nakaženou kolegyní z plicního.

V Česku je 1654 případů nákazy novým koronavirem. Deset lidí se dosud z nemoci COVID-19 vyléčilo, šest pacientů zemřelo. Laboratoře otestovaly na přítomnost koronaviru 22.600 vzorků.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Téměř 5000 nakažených v Česku. Koronavirus zabil už 88 lidí

07.04.2020 18:58 Počet zemřelých s nemocí covid-19 v Česku se proti údajům z dnešního rána zvýšil o osm na 88.…

Bulovka pro pacienty s koronavirem vyčlenila zhruba 300 lůžek

07.04.2020 18:36 Nemocnice na Bulovce má nyní včetně míst v Lázních Toušeň u Prahy pro pacienty s covid-19 vyčleněno…

Úmrtí u chřipky i koronaviru mají často jinou příčinu

07.04.2020 18:12 U chřipky i nemoci covid-19 je podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) primární příčina úmrtí často…

V českém zdravotnictví je proti průměru EU dvojnásobek seniorů

07.04.2020 16:56 V českém zdravotnictví a sociálních službách pracuje proti průměru Evropské unie dvojnásobek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy