V Moravskoslezském kraji přibylo 34 lidí s koronavirem, nákaza pronikla do kláštera

V Moravskoslezském kraji přibylo v sobotu 34 lidí nakažených koronavirem. Nejhorší situace je stále na Frýdecko-Místecku. Od počátku pandemie v regionu onemocnělo 4873 lidí. Vyplývá to z grafů chytré karantény, tedy Centrálního řídícího týmu Covid-19 (CŘT), které dnes zveřejnil hejtman Ivo Vondrák (ANO).

Ivo Vondrák
doporučujeme

"Situace z pohledu epidemie je relativně klidná. Přetrvávají stále problémy v okrese Frýdek-Místek, také proto se v Jablunkově otestovalo od pátku bezmála 600 lidí," uvedl Vondrák. Nákaza se totiž v Jablunkově dostala do tamního kláštera, jehož součástí je domov pro seniory. Nakazily se tam desítky lidí.

V regionu by tak podle údajů chytré karantény aktuálně mělo být 1317 nemocných, 3472 lidí se z nemoci vyléčilo a 84 jich v souvislosti s covidem-19 zemřelo. Hospitalizováno je 48 lidí.

Data a údaje o nemocných se dlouhodobě z různých zdrojů liší, důvodem jsou odlišné způsoby zpracování údajů. Například Krajská hygienická stanice Ostrava eviduje k pátku 4442 pozitivně testovaných, o víkendu hygienici data neaktualizují. Údaje o nemocných hygienici vykazují, až když s nimi ukončili epidemiologické šetření. Statistika ministerstva zdravotnictví v regionu k dnešku udává 4885 nemocných od počátku pandemie.

V kraji platí zvýšená protiepidemická opatření jako povinnost roušek v budovách i hromadné dopravě. Výjimkou je okres Bruntál, kde uvnitř lidé roušky mít nemusí, nasadit si je musí jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních. Restaurace a bary smí fungovat pouze do půlnoci, opět s výjimkou Bruntálska. Mírného uvolnění se v pátek dočkali sportovci, kteří mohou sundat roušku na hromadných akcích i ve vnitřních prostorech.

Upravil se i provoz koupališť, hygienici zrušili maximální počet 500 návštěvníků a nově se počet lidí na koupališti odvíjí od jeho velikosti. Na každého návštěvníka musí být prostor deset metrů čtverečních.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Restaurace budou zavírat ve 22 hodin, omezí se sportovní akce, potvrdil…

22.09.2020 22:08 Aktualizováno Restaurace a bary budou muset kvůli šíření koronaviru zavírat ve 22:00 od čtvrtka. Ministr…

Obecné ohrožení? Postup SÚKL by mohl být trestným činem, tvrdí Hamáček

22.09.2020 17:15 Aktualizováno Postup Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) ve věci distribuce ochranných prostředků seniorům…

Ve Slezsku roste počet hospitalizovaných s covidem, zřejmě se obnoví…

22.09.2020 14:48 Aktualizováno V Moravskoslezském kraji přibylo v pondělí 84 lidí s potvrzenou nákazou koronavirem, v neděli jich…

eŽádanky na covid test opět nešlo vydávat, problémy byly už v pátek

22.09.2020 11:57 Elektronické žádanky na vyšetření vzorku na covid-19 nešlo dnes zhruba půl hodiny vydávat, systém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama