Ve Slezsku roste počet hospitalizovaných s covidem-19, nemocnice Karviná přidává lůžka

V Moravskoslezském kraji narůstá počet hospitalizovaných pacientů s covidem-19, podle údajů chytré karantény je jich 63, v pondělí statistika uváděla 53. Důvodem je skutečnost, že nákaza zasáhla v kraji domov seniorů. Informoval o tom dnes na svém facebooku hejtman Ivo Vondrák (ANO). Nákaza se dostala do Domova pro seniory Havířov, z něhož byli nakažení senioři převezeni do nemocnic.

Ivo Vondrák
doporučujeme

Krajská nemocnice v Karviné kvůli tomu na své covidové jednotce zvýšila počet lůžek.

Podle Vondráka, který využívá data z chytré karantény, v regionu přibylo 33 lidí nakažených koronavirem, nejvíce znovu na Frýdecko-Místecku a Karvinsku. Podle grafů chytré karantény, které hejtman pravidelně zveřejňuje, ale v regionu ubylo z databáze 58 nakažených, ještě v pondělí bylo podle těchto údajů v regionu od počátku pandemie pozitivně testováno 4431 lidí, dnes celkové grafy ukazují 4373 lidí. Podle Vondráka je to způsobeno tím, že stále pokračují opravy dat v systému.

Data a údaje o nemocných se dlouhodobě z různých zdrojů liší, důvodem jsou odlišné způsoby zpracování údajů. Například Krajská hygienická stanice Ostrava eviduje 4035 pozitivně testovaných. Hygienici data o nemocných vykazují až v okamžiku, kdy s nimi mají provedeno epidemiologické šetření. Statistika, kterou ke koronaviru zveřejňuje ministerstvo zdravotnictví, v regionu k dnešku udává 4385 nemocných od počátku pandemie.

V kraji platí zvýšená protiepidemická opatření, jako je nutnost nosit roušky v budovách i prostředcích hromadné dopravy. Výjimkou je okres Bruntál, kde ve vnitřních prostorách ani MHD lidé roušky mít nemusí, nasadit si je musí, jen když jdou do zdravotnických a sociálních zařízení. Restaurace a bary smí fungovat jen do půlnoci a na umělé koupaliště nemůže více než 500 lidí najednou, opět s výjimkou Bruntálska. Nová opatření začala platit i v celé zemi, ve většině případů jsou ale mírnější než krajská opatření.

Hygienici dnes informovali o tom, že v minulém týdnu provedli 12 kontrol zaměřených na dodržování protiepidemických opatření. Zaměřili se hlavně na firmy, které například musí minimalizovat kontakty mezi zaměstnanci nebo u přeshraničních pracovníků kontrolovat při vstupu na pracoviště, zda mají potvrzení o testu na koronavirus s negativním výsledkem.

Při dosud provedených kontrolách hygienici nezjistili žádné pochybení zaměstnavatelů. "Nařízená mimořádná opatření jsou plněna a v rámci kontrol je ze strany kontrolovaných poskytována potřebná součinnost," uvedli hygienici. Dodali, že kontroly budou pokračovat.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze možná budou roušky povinné ve všech vnitřních prostorech

03.08.2020 22:05 Aktualizováno Pražská hygienická stanice by mohla v blízké době zavést v metropoli povinnost nošení roušek ve…

MZ poprvé představilo covidový semafor. Česko je bílozelené

03.08.2020 22:05 Aktualizováno V Česku nejsou okresy s horší epidemickou situací nákazy covidem-19, než je stupeň 1 označený…

Koronavirus v rodině strážníka podle MZ špatně zhodnotili lékaři

03.08.2020 21:57 Ministerstvo zdravotnictví k případu nákazy koronavirem v rodině pražského strážníka uvedlo, co…

Pro hodnocení situace covidu-19 experti posuzují sto parametrů

03.08.2020 18:57 Pro hodnocení nákazy covidem-19 v okresech se podle ředitele Ústavu zdravotnických informací a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama