Ve Vlčnově zůstává osm nakažených, platí nutnost nošení roušek

Hygienici nezaznamenali další nárůst počtu nakažených ve Vlčnově na Uherskohradišťsku, kde se v uplynulých dnech rozšířil covid-19. Nemoc potvrdily testy u osmi obyvatel obce, počet nakažených se o víkendu nezměnil.

Lidé v rouškách, ilustrační foto
doporučujeme

Vyplývá to z údajů hygieniků k dnešním 08:30. Od soboty musejí lidé v obci povinně nosit ochranu úst a nosu ve vnitřních prostorách. Hromadné akce se mohou konat maximálně s 500 účastníky, je nutné při nich dodržovat rozestupy.

Lidé, kteří byli v rizikovém kontaktu s některým z nemocných, jsou v karanténě. Jejich přesný počet zatím hygienici nezveřejnili. "Seznamy se stále doplňují a aktualizují. Předpokládám, že kompletní údaje bychom mohli mít k dispozici začátkem týdne," uvedla dnes na dotaz ČTK Vendula Ševčíková z Krajské hygienické stanice ve Zlíně (KHS ZK).

Pokračuje podle ní také testování vytipovaných obyvatel obce. "Určitě půjde o desítky lidí. KHS ZK pouze za včerejšek (sobotu) v rámci celého Zlínského kraje indikovala 80 osob k odběrům, předchozího dne to bylo 177 osob. Na výsledky odběrů stále čekáme," řekla Ševčíková.

Mimořádná opatření přijali hygienici ve Vlčnově kvůli nárůstu počtu nakažených a k zamezení dalšího šíření onemocnění. Opatření platí na území obce se zhruba 3000 obyvateli až do odvolání. Lidé by měli roušky nosit také venku, a to v případě, že není možné dodržet rozestup 1,5 metru. Součástí nařízení je dále zákaz návštěv v zařízeních sociálních služeb. Hygienici vyzvali majitele obchodů, zdravotních a sociálních zařízení a dalších běžně přístupných vnitřních prostor, aby je průběžně dezinfikovali.

Krajská hygienická stanice nadále zjišťuje, z jakého zdroje se covid-19 do obce rozšířil. Výskyt onemocnění ve Vlčnově však podle hygieniků nesouvisí s dříve potvrzenou nákazou v Uherskohradišťské nemocnici. Na multioborové jednotce intenzivní péče nemocnice testy v uplynulých dnech potvrdily covid-19 u deseti zaměstnanců a jednoho pacienta. Oddělení zůstává zavřené.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko se stává rizikovou zemí, varuje Prymula. Volá po intenzivním…

14.08.2020 21:53 Aktualizováno Počet Čechů, kteří se infikovali novým typem koronaviru způsobujícím onemocnění covid-19, se blíží…

Výpadek proudu v nemocnici: Jak vypadá a co se při něm děje? Byli jsme u…

14.08.2020 21:19 REPORTÁŽ – Pro správný chod nemocnice není potřeba pouze lékařský personál, ale i spousta dalších…

Dopis Vojtěchovi. Autoři zákona o informacích žádají zpřístupnění dat o…

14.08.2020 15:46 Spoluautoři zákona o svobodném přístupu k informacím, bývalý poslanec Oldřich Kužílek a bývalý…

Nadějná vakcína proti koronaviru: Novavax chce její klíčovou složku…

14.08.2020 14:26 Výroba klíčové složky vakcíny proti covidu-19 americké společnosti Novavax, která zakončila první…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama