Veterináři chtějí zvyšovat množství ochranných pomůcek

Státní veterinární správa má aktuálně na skladech ochranné pomůcky proti chorobám na tři týdny. Plánuje zásoby zvětšit, aby jich měla na dva měsíce, řekl v rozhovoru s ČTK ústřední ředitel Státní veterinární správy (SVS) Zbyněk Semerád.

Covid-19, koronavirus SARS-CoV-2, ilustrační foto
doporučujeme

Počty kontrol se za první pololetí mírně snížily, nebyly například v zavřených restauracích nebo spolu s policií a celníky tzv. na cestě, protože policisté byli potřeba jinde. Veterináři ale museli pokračovat i přes koronakrizi v práci zejména na jatkách.

S penězi navíc na pomůcky Semerád od ministerstva zemědělství nepočítá. Bude je muset ušetřit v rozpočtu SVS. Mohly by se tak najít ze zdrojů na letenky na mezinárodní konference nebo v ušetřených penězích za hotely. Prakticky všechny konference jsou nyní dělány vzdáleně přes kamery. Přesnou sumu ČTK Semerád nesdělil, řádově jde o miliony korun.

Ředitel uvažuje o větších možnostech práce z domova například pro specialisty výpočetní techniky správy nebo pro ekonomy. Pilotně tyto změny budou veterináři zkoušet po prázdninách, podle Semeráda je ale správa tolik nepotřebuje, protože ve městech sídlí prakticky všude ve vlastních budovách, neplatí tak drahé nájmy. Prázdné kanceláře v budovách správy by se po lidech, kteří by pracovali ze svých domovů, špatně pronajímaly kvůli nedostatku parkovacích míst v centrech měst. Správa potřebuje parkovací místa nejen pro sebe, ale například kvůli tomu, aby na její pracoviště mohli myslivci jezdit odevzdávat vzorky nebo si tam pro ně mohli jezdit zaměstnanci veterinárních ústavů.

Za pololetí udělali veterináři přes 21.000 kontrol v oblasti zdraví zvířat, meziročně jich bylo o 3500 méně. U welfare zvířat učinili necelých 3250 kontrol, meziročně o cca 200 méně. O necelý milion na více než 63 milionů kusů se ale zvýšil počet zvířat na jatkách.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lékaře netrápí jen koronavirus. V létě jsou nejčastější angíny či ekzémy

07.08.2020 17:07 Nejčastějšími zdravotními problémy v létě jsou podle praktických lékařů angíny, ekzémy na kůži nebo…

Opakované testy na covid-19 v prachatické firmě: Nakaženi jsou zatím jen…

07.08.2020 16:07 Jihočeští hygienici znají výsledky více než poloviny z necelých pěti stovek opětovně testovaných…

Dochází krev. Fakultní nemocnice Brno naléhavě hledá dárce

07.08.2020 13:11 Fakultní nemocnice Brno je na hraně se zásobami krve. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí…

"Na podzimní nápor nejsme připraveni." Pirátka Richterová kritizuje…

07.08.2020 13:03 První místopředsedkyně České pirátské strany Olga Richterová upozornila, že na podzim, kdy přijde…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama