Vojtěch: Není možné, aby armáda převzala celou chytrou karanténu

Není možné, aby armáda převzala celý projekt chytré karantény, řekl dnes České televizi ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Pro chytrou karanténu je podle něho nutný odborný pohled strany ministerstva zdravotnictví. O možném převzetí projektu armádou mluvil premiér Andrej Babiš (ANO) či ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), dnes o tom bude jednat vláda.

Adam Vojtěch (ANO)
doporučujeme

Chytrá karanténa umožňuje zlepšit vyhledávání lidí, kteří se setkali s nakaženými koronavirem, třeba za pomoci dat z mobilních telefonů. Armáda už projekt v minulosti vedla, než vedení v květnu převzalo ministerstvo zdravotnictví.

Podle Vojtěcha je možná spolupráce s armádou. "Spíše to bude o tom, že budeme hledat nějakou kooperaci, posílení ze strany armády," doplnil.

"Není možné, aby ten projekt jako takový celý převzala armáda, protože stále je nutné, aby tam byl epidemiologický pohled, aby tam byl odborný pohled ze strany resortu zdravotnictví," prohlásil Vojtěch.

Možné převzetí projektu armádou v neděli zmínil premiér Babiš ve vyjádření na facebooku. "Armáda funguje perfektně a je otázka, jestli by znovu oni neměli to celé řídit," uvedl předseda vlády. Podle něj se nedaří dostatečně propojit IT systémy a hygienické stanice, které postupně musí přejít na modernější metody fungování.

Ministr vnitra Hamáček uvedl, že projekt chytré karantény pod ministerstvem zdravotnictví nefunguje tak, jak má. "Armáda to zvládala, a pokud se ukáže, že to ministerstvo zdravotnictví není schopné garantovat, vrátíme to armádě," uvedl Hamáček v neděli v diskusním pořadu Partie televize Prima. Podmínkou ale podle ministra je, že Vojtěch bude muset "přiznat, že mu to nejde", a ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) se zpětvzetím chytré karantény pod armádu bude souhlasit.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Epidemie dopadá víc na ženy než na muže, říká Válková. Přibývá případů…

08.03.2021 12:56 Koronavirová epidemie dopadá víc na ženy než na muže. Přibylo víc nezaměstnaných žen než mužů. Ženy…

Popíračům koronaviru bych "nejradši nafackovala", říká sestra. Lékařka pro…

08.03.2021 12:46 Zdravotní sestru z přetížené sokolovské nemocnice Lucii Raškovou popírači covidu doslova hrozně…

Zájem o očkování dál stoupá, podstoupit ho chce 64 procent lidí

08.03.2021 12:45 Zájem Čechů o vakcínu proti nemoci covid-19 se podle zjištění společnosti Median zvýšil. Očkovat by…

O víkendu se aplikovalo třikrát více vakcín než před týdnem

08.03.2021 12:22 O víkendu zdravotníci podali přes 21.000 dávek vakcíny proti koronaviru. Proti minulému víkendu je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama