Vojtěch rozhodne o dalším osudu Arenbergera, ten požádá o prověrku

Před rozhodnutím o setrvání Petra Arenbergera v čele Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV) chce jeho nástupce v ministerské funkci Adam Vojtěch (oba za ANO) vidět výsledky kontrol z ministerstva zdravotnictví a ministerstva financí. Nezbytné podle něj je, aby jako ředitel absolvoval bezpečnostní prověrku.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

"Považuju ho za slušného člověka," řekl Vojtěch. Dodal, že k němu má respekt jako ke každému, kdo nastoupí do funkce ministra. Při dnešní debatě mu Arenberger přislíbil, že brzy o prověrku požádá, uvedl. "Pokud proběhne proces udělení bezpečnostní prověrky, i to je určitý obraz toho, jestli ten člověk má nějaký škraloup nebo nikoliv. Jsem dalek toho, abych hodnotil pouze na základě mediálních zpráv," dodal. Kontrola ministerstva zdravotnictví se podle něj chýlí ke konci, Vojtěch se chce s jejími závěry seznámit.

Bezpečnostní prověrku po ředitelích fakultních nemocnic a svých náměstcích žádal Vojtěch už při svém předchozím působení v čele úřadu. Protože ji nezískal, muset odejít náměstek Roman Prymula, který poté Vojtěcha jako ministra nahradil. Média minulý týden uvedla, že přestože Arenberger do čela FNKV nastoupil v roce 2019, o prověrku nepožádal.

Arenberger v úterý rezignoval na ministerskou funkci, dnes jeho demisi přijal prezident Miloš Zeman. Prohlásil,, že funkci opustil kvůli mediálnímu tlaku, který doléhal i na jeho rodinu. Média v minulých týdnech vznesla pochybnosti o jeho majetku, pronájmu jeho nemovitosti nemocnici, kterou vedl, a zisku z klinických studií, které plynuly do jeho soukromé praxe místo do nemocniční kliniky.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

K očkování se už zaregistrovala třetina lidí ve věku 16 až 29 let

14.06.2021 15:18 K očkování proti covidu-19 se za devět dní registrovala více než třetina všech mladých ve věku 16…

Krev nepřestali lidé darovat ani při pandemii koronaviru, přibyli i dárci…

14.06.2021 12:30 Počet dárců krve v České republice je ještě dostačující na pokrytí potřeb nemocnic, chybí ale…

V neděli přibylo v Česku nejméně případů covidu za rok, klesl ale počet…

14.06.2021 09:48 Aktualizováno V neděli přibylo v Česku pouze 42 nově potvrzených případů nemoci covid-19, což je nejnižší denní…

Existují čtyři scénáře dalšího vývoje epidemie na podzim

13.06.2021 22:05 Aktualizováno Existují čtyři scénáře dalšího vývoje epidemie covidu-19. Pravděpodobně na podzim nastane zhoršení,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama