Vrecionová sepsala ostrý dopis: Babiš selhal a manipuluje s fotkami z farmářských trhů

Premiér Andrej Babiš (ANO) by podle europoslankyně ODS Veroniky Vrecionové neměl viníky vlastního selhání během epidemie koronaviru hledat na farmářských trzích. Neměl by ani fotografie z nich používat k dokazování teze o geniálním vůdci, ale neposlušném národu. Vrecionová to dnes uvedla v otevřeném dopise Babišovi.

Veronika Vrecionová (ODS)
doporučujeme

Reagovala tak na nedělní premiérovu promluvu na youtube, v níž Babiš využil jednu z fotografií sobotních farmářských trhů na pražské Náplavce. "Prosím Vás, co je tohle. To je šílené. To je včerejší Náplavka. Vždyť jsme přece jasně řekli, že je třeba omezit kontakty," okomentoval Babiš fotografii, podle níž byl prostor Náplavky zaplněn. Podle jiných záběrů bylo na trzích méně lidí než obvykle.

Vrecionová Babišovi napsala, aby při hledání viníků vlastního selhání přestal ukazovat na lokální výrobce potravin, kteří prodávají na farmářských trzích. "A žádám Vás zejména o to, abyste k tomuto hledání viníků nepoužíval zmanipulované fotografie, které mají dokazovat Vaši tezi o 'geniálním lídrovi, ale neposlušném národu'," uvedla.

Viníky podle europoslankyně nejsou lidé, kteří se chtějí uživit a prodat své zboží, ale ani ti, kteří si jdou toto zboží koupit při dodržení všech vládních opatření. "Mají roušky, drží rozestupy a stropy jsou na farmářských trzích vyšší než na Úřadu vlády," uvedla s poukazem na Babišovo zdůvodnění, proč nepodstoupil karanténu po jednání s nakaženou hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou. Pokud jsou podle Vrecionové venkovní tržiště rizikovější než supermarkety, Babiš by to měl dokázat na datech.

"Zatímco všichni chceme, aby epidemie co nejrychleji zmizela, vypadá to, že Vaším zájmem je pouze vyjít z problémů s čistým štítem, a to i přesto, že jste na sebe jako premiér vzal 'plnou politickou odpovědnost'," napsala premiérovi Vrecionová.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet nakažených dál roste. PES se zvýšil na 59 bodů, pak ministerstvo…

05.12.2020 11:01 Aktualizováno Rizikové skóre protiepidemickém systému PES k dnešnímu dni stouplo o dva body na 59, poté ho…

V Praze přibylo v pátek 411 případů covidu

05.12.2020 10:10 V Praze přibylo v pátek 411 případů nemoci covid-19, to je o 42 víc než před týdnem, ale o skoro…

Sněmovna schválila pravidla očkování proti covidu. Bude zdarma a dobrovolné

04.12.2020 22:01 Aktualizováno Očkování proti novému koronaviru mají mít lidé hrazeno ze zdravotního pojištění. Sněmovna to dnes…

Nových případů koronaviru je i v pátek do večera více než před týdnem

04.12.2020 18:48 V Česku dnes do 18:00 přibylo 2433 potvrzených případů covidu. Je to zhruba o 300 případů více než…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama