Sezóna vlašáků vrcholí. Za kolik je výhodně koupíte nebo prodáte?

Praha - Urodilo se vám hodně vlašských ořechů a chcete je prodat, nebo si potřebujete ořechy nakoupit do zásoby? Podívejte se, kolik můžete jejich prodejem vydělat, nebo za kolik je koupit nejvýhodněji a ušetřit.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

S podzimem přichází i sezóna vlašských ořechů, které se velmi využívají nejenom na pečení, ale pokud si denně dáte alespoň jednu hrst vyloupaných jader, prospívají skvěle i vašemu tělu.

Jestli patříte mezi ty šťastlivce, kterým se na zahradě urodilo vlašáků dostatek, můžete je nabídnout k prodeji a něco si vydělat. Ceny za výkup vyloupaných jader se pohybují okolo 120 Kč za kilogram. Ořechy musí být dobře vysušené. Přibližně o 10 Kč více za kilogram dostanete, pokud budou vyloupaná jádra v neporušených půlkách.

V případě, že svůj strom s ořechy nemáte a přesto si je chcete levně nakoupit do zásoby, počítejte s cenou mezi 160 až 250 Kč za kilo vyloupaných jader. Ještě více ušetříte, když si koupíte ořechy nevyloupané. Celé plody se dají sehnat za 40 až 80 Kč za kilo.

V obchodech se cena vlašských ořechů pohybuje přibližně kolem 400 Kč za kilo, je tedy rozhodně výhodnější, v případě že potřebujete vetší zásobu vlašských ořechů, nakoupit je teď v sezóně. Nejlepší nabídky výkupů a prodeje ořechů najdete například na internetových bazarech, kde si můžete vybrat ty nejlepší nabídky ve vašem okolí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spis krkonošské kauzy už má 12 tisíc listů, vyšetřování pokračuje

18.07.2019 09:46 Aktualizováno Vyšetřovací spis takzvané krkonošské kauzy, tedy obvinění z dotačního podvodu a poškození…

Policie pátrá po muži s alzheimerem, ztratil se v centru Prahy

18.07.2019 09:42 Policie pátrá po Josefu Vondroušovi (71), který se ztratil příbuzným ve středu odpoledne na…

Vadí vám černoška jako agent 007? Tak poslouchejte... Češi dostali nálož z…

17.07.2019 22:53 Aktualizováno Nespokojenost Čechů s novým agentem 007 narůstá. Oznámení, že jeho roli převezme žena, přijal svět…

Trest za posprejování Karlova mostu? Žalobce žene dva cizince k soudu

17.07.2019 18:48 Státní zástupce podal dnes odpoledne soudu návrh na potrestání dvou cizinců, které policie v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama