Sezóna vlašáků vrcholí. Za kolik je výhodně koupíte nebo prodáte?

Praha - Urodilo se vám hodně vlašských ořechů a chcete je prodat, nebo si potřebujete ořechy nakoupit do zásoby? Podívejte se, kolik můžete jejich prodejem vydělat, nebo za kolik je koupit nejvýhodněji a ušetřit.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

S podzimem přichází i sezóna vlašských ořechů, které se velmi využívají nejenom na pečení, ale pokud si denně dáte alespoň jednu hrst vyloupaných jader, prospívají skvěle i vašemu tělu.

Jestli patříte mezi ty šťastlivce, kterým se na zahradě urodilo vlašáků dostatek, můžete je nabídnout k prodeji a něco si vydělat. Ceny za výkup vyloupaných jader se pohybují okolo 120 Kč za kilogram. Ořechy musí být dobře vysušené. Přibližně o 10 Kč více za kilogram dostanete, pokud budou vyloupaná jádra v neporušených půlkách.

V případě, že svůj strom s ořechy nemáte a přesto si je chcete levně nakoupit do zásoby, počítejte s cenou mezi 160 až 250 Kč za kilo vyloupaných jader. Ještě více ušetříte, když si koupíte ořechy nevyloupané. Celé plody se dají sehnat za 40 až 80 Kč za kilo.

V obchodech se cena vlašských ořechů pohybuje přibližně kolem 400 Kč za kilo, je tedy rozhodně výhodnější, v případě že potřebujete vetší zásobu vlašských ořechů, nakoupit je teď v sezóně. Nejlepší nabídky výkupů a prodeje ořechů najdete například na internetových bazarech, kde si můžete vybrat ty nejlepší nabídky ve vašem okolí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Českem se prohnaly silné bouřky. Trhaly střechy a lámaly stromy

21.07.2019 21:30 Aktualizováno Pražští hasiči evidují kvůli dnešní odpolední bouřce se silným větrem dvě desítky událostí.…

Na Klínovci se při pádu z kola vážně zranil 12letý chlapec

20.07.2019 19:58 V Trail Parku Klínovec na Chomutovsku se dnes odpoledne těžce zranil dvanáctiletý chlapec.…

Češi začali šetřit. Do lázní se jim nechce

20.07.2019 10:58 Čechů, kteří si sami hradí pobyt v lázních, za posledních pět let ubylo. V roce 2014 jich bylo přes…

Sosnarová se pře s historiky, zdali byla vězněm v gulagu. Na krajskou cenu…

19.07.2019 18:54 Starosta Velatic na Brněnsku Jan Grolich (KDU-ČSL) by už nenavrhl na cenu Jihomoravského kraje Věru…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama