Klaus o vulgárním Zemanovi: V Česku se hraje falešná hra

Praha - Bývalý prezident Václav Klaus si myslí, že smršť vulgarit z úst prezidenta Miloše Zemana v nedělních Hovorech z Lán nebyla náhoda nebo impulzivní jednání. Podle Klause prezident svou mluvou něco sleduje. Řekl to na tiskové konferenci k uvedení knihy svého bývalého kancléře.

371
doporučujeme

"Já tak nemluvím. Ani na veřejnosti, ale ani v soukromí. Nerozumím tomu přesně, nemyslím, že to spadlo z nebe, nemyslím, že to bylo náhlé pohnutí mysli," řekl podle serveru Echo24 Klaus na tiskové konferenci.

I moderátor Hovorů z Lán Jan Pokorný si myslí, že některé pasáže měl prezident dobře připravené. Sám Zeman v rozhovoru pro Blesk přiznal, že se připravoval na kritiku ruské skupiny Pussy Riot.

"Ale co tím sleduje a jestli mu to zvýší počet potenciálních voličů pro druhou prezidentskou volbu, nebo ne, to myslím, že teprve ukáže historie," míní Klaus.

Obrazu České republiky v zahraničí podle Klause prezidentův slovník neprospěje, ale přesto si myslí, že se jednalo o kalkulovaný výstup a ne impulzivní úlet. Zemana prý tímto způsobem neslyšel mluvit ani při soukromých hovorech.

"On tím také chtěl samozřejmě nastavit zrcadlo některým lidem u nás," myslí si Klaus. V podobném duchu se vyjádřil i předseda Strany práv občanů Jan Veleba, podle kterého Zeman nastavil zrcadlo "žlučovitým" novinářům.

"A to nepřetržité rozehrávání hry mezi jakýmisi vzdělanci a velikány ducha na straně jedné a takzvanou hospodou, toto nastavované paradigma v této zemi, které je naprosto falešné, tak mám pocit, že proti tomu chtěl touto – ne mojí metodou a ne mojí formou – vystoupit," dodal Klaus.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslanci schválili kvóty na české potraviny v obchodech

20.01.2021 13:00 Sněmovna dnes v novele zákona o potravinách schválila návrh poslanců SPD, aby prodejny potravin o…

Palach před svým protestem uvažoval o útoku na sovětského vojáka a vyzýval…

19.01.2021 22:00 Aktualizováno ROZHOVOR – V aktovce s sebou nosil pistoli, uvažoval, že by zaútočil na sovětského vojáka. Historik…

Dlužníci budou moci mít nezabavitelné peníze na zvláštním účtu

19.01.2021 21:27 Nezabavitelné peníze budou moci mít dlužníci v exekuci na zvláštním bankovním účtu. Příslušnou…

Skiareály požadují po vládě otevření, ideálně od soboty

19.01.2021 17:15 Skiareály a zástupci cestovního ruchu a sportu žádají vládu o otevření středisek, ideálně od této…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama