Policie našla u bývalého pražského starosty desítky milionů

Praha - Policie nalezla u bývalého starosty Prahy 11 Dalibora Mlejnského, jehož domovská buňka ODS byla tento týden zrušena, desítky milionů korun. Upozornil na to deník MF Dnes.

Dalibor Mlejnský, starosta Prahy 11
doporučujeme

Policisté neupřesnili, kde finanční prostředky našli, podle deníku se měly 4 miliony nacházet v Česku a dalších pětadvacet milionů v zahraničí. "Něco málo mi doma našli," potvrdil deníku Mlejnský. "Chci vše nejprve vysvětlit policii," dodal.

Detektivové neprozradili, jak Dalibor Mlejnský k vysokým úsporám přišel, v v minulosti se ale netajil svými podnikatelskými aktivitami, které se týkaly pohostinství nebo turistického ruchu. 

Dalibor Mlejnský jeho další bývalí kolegové čelí obvinění ze zneužití pravomoci úřední osoby a za porušení povinností při správě cizího majektu kvůli prodeji pozemků na Roztylech, v Hájích a na Chodově. Podle deníku je vyšetřování zatím na začátku a někteří obvinění ještě nebyli ani u výslechu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politici v čele s Babišem na pietním aktu položili věnce k hrobu lidických…

12.06.2021 10:55 K hrobu lidických mužů při dnešním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš (ANO), vedení…

Zemřel signatář Charty 77 Rudolf Zeman

11.06.2021 21:56 Aktualizováno V noci na čtvrtek zemřel novinář a někdejší disident Rudolf Zeman, bylo mu 82 let. Uvedl to server…

Cesty z Polska, Rumunska a Monaka do ČR budou od pondělí bez jakéhokoli…

11.06.2021 15:30 Polsko, Rumunsko a Monako se od pondělí na mapě cestovatele posunou do zelené barvy. Pro tyto země…

Kněz Štemberka si mohl zachránit život. V Lidicích však zůstal, aby při…

10.06.2021 10:44 Aktualizováno KOMENTÁŘ Tomáše Zdechovského - Právě dnes si připomínáme smutné výročí 79 let od tragédie, která se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama