Divočina na Ostravsku: Lidé dostali výplatu a vyrazili za zábavou. Následky děsivé

Ostrava - Nezvykle rušnou noc zažili záchranáři v Moravskoslezském kraji, když museli ošetřit třicet zraněných, kteří to přehnali s alkoholem. Jednalo se nejčastěji o krvácející zranění hlavy po pádech, při tancovačkách a rvačkách.

Záchranná služba, ilustrační fotografie
doporučujeme

"O běžných víkendech bývá podobných případů zhruba do desítky. Všední dny jsou ještě klidnější, ale také k takovým případům vyjíždíme," řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Podle něj může zvýšený počet zraněných opilých lidí souviset s vánočními večírky a podobnými akcemi i s tím, že lidé jsou po výplatách při penězích.

Zranění pacienti ze sobotní noci byli středně až těžce opilí. "K prvnímu takovému případu byli záchranáři voláni již před 19:00, posledního měli v péči před 06:30. Pětadvacetkrát bylo nutno ošetřovat zraněné muže, v pěti případech šlo o ženy," uvedl mluvčí záchranářů.

"Všichni postižení byli při vědomí a mimo přímé ohrožení života. Mezi příčiny zranění patřily pády ze schodů, při tanci, na obrubníky, na těleso topení, přes židli, na informační ceduli," uvedl Humpl. Jeden z ošetřovaných zdravotníkům řekl, že ho útočník kousl.

Velmi rušno bylo například v Třinci, kde byli záchranáři přivoláni k restauraci Sojka k opilé ženě (55) po pádu a opilému (61), na hlavě zraněnému muži. "Oba leželi na ulici poblíž restauračního zařízení. V době zásahu oznámili ve stejné lokalitě kolemjdoucí dalšího podobně postiženého. Muž (56) ležel na zemi, těžce opilý a s poruchou vědomí," uvedl Humpl.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla o 5,5 procenta na 715 miliard korun

14.06.2021 12:43 Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl…

Nezvládli jsme pandemii a vymíráme. Počet obyvatel ČR klesl pod 10,7…

14.06.2021 09:52 „V rámci pandemie došlo ke statisticky významnému nárůstu počtu úmrtí, což vedlo ke snížení počtu…

V platnost vstupuje další rozvolnění. Týká se především kulturních akcí

14.06.2021 07:54 Kapacita diváků v hledišti na kulturních akcích venku je ode dneška bez omezení, nejvýše však 2000…

Od července by na kulturní akce mohlo chodit více lidí, naznačil Babiš

13.06.2021 19:13 Aktualizováno Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama