Pediatři zděšeni: České děti jsou "závislé na slaném"

Praha - České děti už v předškolním věku vysoce překračují doporučené množství soli ve stravě. Každý Čech spotřebuje v průměru denně až 14 gramů soli, více v Evropě solí pouze Maďaři, Chorvati a Makedonci. Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučuje omezit denní příjem soli pro dospělé pod 6 g na den a u dětí se denní konzumované množství rapidně snižuje s věkem.

Ilustrační foto
doporučujeme

"V Česku i u dětí a dorostu denní příjem soli významně překračuje normy, platí to i u dětí v prvních letech života," sdělil dnes novinářům předseda České pediatrické společnosti profesor Jan Janda.

Riziko vidí v tom, že když si dítě zvykne v útlém věku na vyšší příjem soli, vzniká u něj "závislost na slaném" a vyžaduje pak vše hodně slané.

Zvýšená dodávka soli vyvolává pocit žízně a u dětí při oblibě nápojů typu "soft drinks" s vysokým obsahem cukru vede ke zvýšené kalorické dodávce, a tím k nadváze až obezitě, vysvětlil.

České studie ukázaly, že zvláště u dorostenců obou pohlaví je často "vysoce normální" krevní tlak, což je předstupeň prehypertenze, nebo dokonce již jasná hypertenze. V obou případech bývá zvýšený tlak spojen s nadvánou či obezitou. Podle odborných doporučení by pediatři měli měřit tlak u dětí a dorostu hlavně z rodin, kde má vysoký tlak někdo z rodičů, prarodičů, případně sourozenců.

Nejvíce soli je z potravin kupovaných v obchodech, 75 až 80 procent denní dodávky. Pouze menší dodávka je ze solení při vaření či u stolu.

Vysoký obsah soli je v šunce, uzeninách, polévkách v prášku, čipsech, pečivu, balkánském sýru či nivě. Většina jídel z řetězců rychlého občerstvení obsahuje více soli. Řetězce pod tlakem odborných doporučení dávku soli omezují, na požádání může dostat zákazník hranolky nesolené.

Čím sůl v kuchyni nahradit?

Velkou práci v tomto ohledu přeberou nejrůznější bylinky. Zkuste po letech solení objevit krásy tymiánu, rozmarýnu nebo máty a meduňky, které dovedou zajímavě okořenit prakticky každý pokrm. Ne nadarmo používají nejčastěji bylinky kuchyně italské a francouzské, které jsou vyhlášené po celém světě svou jedinečností.

Zajímavou alternativou k soli je i řeřicha, medvědí česnek nebo třeba oregano. Bramborový salát místo soli dobře doplní například kopr, do zeleninových nebo drůbežích vývarů se hodí libeček, do cukrářských výrobků ale i k rybám se hodí třeba zázvor. Možnosti použití bylinek jsou skoro neomezené a navíc se tyto pochutiny dají pořídit za cenu dost podobnou klasické soli, takže se neprohne ani vaše peněženka, informuje napomoc.cz.

Například právě zázvor nebo některé druhy pálivějšího koření pomohou k dobrému trávení a nepřímo tedy i ke shazování přebytečných kilogramů. A nebojte se kombinovat, máta se může dávat spolu s medem i na kuřecí maso, zázvor zase ke zvěřině a tak dále

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politici v čele s Babišem na pietním aktu položili věnce k hrobu lidických…

12.06.2021 10:55 K hrobu lidických mužů při dnešním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš (ANO), vedení…

Zemřel signatář Charty 77 Rudolf Zeman

11.06.2021 21:56 Aktualizováno V noci na čtvrtek zemřel novinář a někdejší disident Rudolf Zeman, bylo mu 82 let. Uvedl to server…

Cesty z Polska, Rumunska a Monaka do ČR budou od pondělí bez jakéhokoli…

11.06.2021 15:30 Polsko, Rumunsko a Monako se od pondělí na mapě cestovatele posunou do zelené barvy. Pro tyto země…

Kněz Štemberka si mohl zachránit život. V Lidicích však zůstal, aby při…

10.06.2021 10:44 Aktualizováno KOMENTÁŘ Tomáše Zdechovského - Právě dnes si připomínáme smutné výročí 79 let od tragédie, která se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama