Stíhání Rittiga pokračuje, žalobce smetl stížnosti v kauze Oleo Chemical

Praha - Dozorující státní zástupce Adam Borgula zamítl jako nedůvodné všechny stížnosti, které proti svému trestnímu stíhání podali obvinění v kauze firmy Oleo Chemical. I nadále tak pokračuje trestní stíhání lobbisty Iva Rittiga, zakladatelů firmy Michala Urbánka a Kamila Jirounka či Rittigova obchodního partnera Petera Kmetě.

Kancelář Ivo Rittiga
doporučujeme

"V trestní věci poškozené společnosti Oleo Chemical a. s. státní zástupce dne 10. prosince 2014 svým usnesením všechny podané stížnosti proti usnesení o zahájení trestního stíhání jako nedůvodné zamítl," uvedl Borgula z Vrchního státního zastupitelství v Praze.

V kauze jsou trestně stíháni i Rittigovi právníci Karolína Babáková a David Michal. Všech deset obviněných zůstalo na svobodě, návrhy na vazbu zamítl soud.

Podle vyšetřovatelů mířily peníze za fiktivní práci z Olea Chemical přes Kmeťovu firmu Cokeville Assets právě k Rittigovi. Pachatelé údajně vyvedli až 20 milionů korun. Jeden z obviněných šéfů Olea Jirounek to v dřívějším rozhovoru pro ČTK odmítl. Podle něj šlo o standardní poradenství.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politici v čele s Babišem na pietním aktu položili věnce k hrobu lidických…

12.06.2021 10:55 K hrobu lidických mužů při dnešním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš (ANO), vedení…

Zemřel signatář Charty 77 Rudolf Zeman

11.06.2021 21:56 Aktualizováno V noci na čtvrtek zemřel novinář a někdejší disident Rudolf Zeman, bylo mu 82 let. Uvedl to server…

Cesty z Polska, Rumunska a Monaka do ČR budou od pondělí bez jakéhokoli…

11.06.2021 15:30 Polsko, Rumunsko a Monako se od pondělí na mapě cestovatele posunou do zelené barvy. Pro tyto země…

Kněz Štemberka si mohl zachránit život. V Lidicích však zůstal, aby při…

10.06.2021 10:44 Aktualizováno KOMENTÁŘ Tomáše Zdechovského - Právě dnes si připomínáme smutné výročí 79 let od tragédie, která se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama