Nejpodivnější zprávy roku 2014

Londýn – Nejpodivnější zprávy tohoto roku jednoznačně ovládla zvířata. Lidé ale taky mnohokrát překvapili svým chováním, jak se můžete sami přesvědčit ve zprávě agentury Reuters, kde redaktoři vybírali ty nejpodivnější zprávy roku 2014.

Zvířata tento rok ovládla nejpodivnějsí zprávy. Na snímku kočka, která terorizovala americkou rodinu

Jako první vybrali zprávu o papouškovi, který se ztratil před čtyřmi lety v Kalifornii, mluvil přitom anglicky s velmi silným britským přízvukem. Tento rok se vrátil ke svému majiteli, jenže papoušek na něho mluvil španělsky.

„Je to opravdu divné," řekl majitel papouška tamnímu deníku Daily Breeze. Dále řekl, že neměl žádné tušení, kde Nigel trávil čtyři roky. „Věděl jsem, že je to on, ihned jak jsem ho viděl," dodal.

Štěstí na své straně měli taktéž tři psi. První z nich, štěně německého ovčáka, skočilo na řadicí páku a následně dopadlo na plynový pedál. Auto se rozjelo směrem k rybníku, kde také nakonec skončilo. Štěně se naštěstí z potápějícího auta dostalo.

Druhý pes, Německá doga ohrozila svůj život, když snědla čtyřicet tři kusů ponožek. Díky zákroku veterináře přežila. Stejně tak byl v ohrožení života i zlatý retrívr, který přežil dva roky v divočině v lese Tahoe na západě USA.

Naopak kočky tento rok své majitele doslova terorizovaly. Jsou známy dva případy, kdy kočky uvěznily své majitele v pokoji. Dvě ženy zahnala „rozzuřená" kočka do ložnice, kde je hodiny držela. Později se jim podařilo zavolat policii, která kočku odchytla. V americkém státě Florida se stalo ženě to samé, když na kočku nechtěně šlápla.

Na Floridě ještě chvíli zůstaneme. V jedné čtvrti záhadně začaly mizet kočky, dlouho se nevědělo, co se děje. Až jednoho dne objevili v křoví téměř šedesátikilovou krajtu barmskou. „Je to odpověď na mnoho otázek," řekla Pamela Dinolová, které zmizelo pět koček.

Lidé se tento rok také činili

Dost už ale bylo zvířat, lidé se tento rok také činili. Nejpodivnější byl případ muže, kterému shořel dům poté, co se snažil lampičkou zabít pavouka. Problém s domem také museli řešit, když firma postavila dům s výhledem na oceán za více než 22 miliónu korun. Jenže ten měl stát na pozemku vedle.

Zprávy spojené se sexem bývají velmi oblíbené, obzvlášť když se jedná o nějakou podivnou věc. Rock'n'rollový zpěvák Chubby Checker obvinil IT společnost Hewlett – Packard za používání jeho ochranné známky bez povolení. Mělo se údajně jednat o aplikaci, která měří mužské přirození.

V San Diegu se měl odehrát bombový útok. Speciální jednotky povolala policie na kovové zařízení, nakonec se ukázalo, že se jedná o elektronickou sexuální hračku.

„Bylo to podlouhlé, vejčité a vedla z toho šňůra do plastové krabičky, kde byly baterie," řekl Lee Swanson, mluvčí hasičů San Diega. Dodal, že zařízení nepředstavuje žádnou hrozbu.

Jako poslední tu máme bulharského občana, který se rozhodl přeplout Atlantský oceán. Na malém, neosvětleném člunu, s minimem jídla, bez pitné vody a bez záchranné vesty, se vydal na otevřený oceán. Člun navíc začal nabírat vodu, naštěstí si ho všiml proplouvající jachtař, který upozornil záchranáře. Ti ho po hodině našli a odvezli zpátky na pevninu.

OBRAZEM: Primark otevřel první prodejnu v Praze. Lidé stáli ve frontě od…

17.06.2021 22:00 Aktualizováno Otevření prodejny Primark v Praze, první v České republice, si dnes nenechaly ujít stovky lidí.…

Ministerstvo spustilo web s podmínkami pro cesty do turistických destinací

17.06.2021 16:32 Aktualizováno Ministerstvo zahraničí dnes spustilo nový web dovolena2021.cz, na němž lze nalézt podmínky pro…

Odbory budou žádat růst platů alespoň nad inflaci. Chtějí jednat s vládou

17.06.2021 16:20 Odbory budou pro příští rok požadovat růst platů ve veřejném sektoru minimálně nad inflaci. O jakém…

Primark otevřel v Česku. Stovky lidí čekaly ve frontě i několik hodin

17.06.2021 11:01 Otevření prodejny Primark v Praze, první v České republice, si dnes nenechaly ujít stovky lidí.…

Pohonné hmoty nadále zdražují. Natural 95 stojí nejvíc od loňského ledna

17.06.2021 08:10 Pohonné hmoty u čerpacích stanic v Česku nepřestávají zdražovat. Průměrná cena benzinu Natural 95…

Do restaurací se po otevření stále nevydala desetina Čechů

16.06.2021 11:15 Do restaurací se po jejich znovuotevření zatím podle průzkumu společnosti Slevomat nevydala…

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla o 5,5 procenta na 715 miliard korun

14.06.2021 12:43 Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl…

Nezvládli jsme pandemii a vymíráme. Počet obyvatel ČR klesl pod 10,7…

14.06.2021 09:52 „V rámci pandemie došlo ke statisticky významnému nárůstu počtu úmrtí, což vedlo ke snížení počtu…

V platnost vstupuje další rozvolnění. Týká se především kulturních akcí

14.06.2021 07:54 Kapacita diváků v hledišti na kulturních akcích venku je ode dneška bez omezení, nejvýše však 2000…

Od července by na kulturní akce mohlo chodit více lidí, naznačil Babiš

13.06.2021 19:13 Aktualizováno Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000…

Související:

Právě se děje