Kuriózní spor: Politolog vsadil na úspěch Úsvitu, teď žalobu stahuje

Praha - Politolog Martin Riegl, který si před posledními sněmovními volbami vsadil na úspěch Úsvitu a následně se soudně domáhal čtvrtmilionové výhry, stáhl svou žalobu na Fortunu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Pře má kořeny v létě roku 2013, kdy Fortuna vypsala kurz 700:1 na to, že se Úsvit prosadí v předčasných volbách. Hnutí v té době propadalo v průzkumech veřejného mínění, později ale posílilo a nakonec získalo 14 mandátů.

Riegl, který působí na Institutu politologických studií pražské fakulty sociálních věd, využil výhodného kurzu a vsadil na Úsvit 250 korun. Fortuna však následně sázku zrušila a sázejícím vrátila vložené peníze. Politolog se obrátil na soud s žalobou, jíž se dožadoval vyplacení výhry, kterou vyčíslil na 234.863 korun, a úroků z prodlení.

Obvodní soud pro Prahu 1 nejprve vydal platební příkaz, kterým Fortuně uložil částku zaplatit. Kancelář se ale včas ubránila takzvaným odporem, a proto soud nařídil veřejné projednání žaloby na druhou polovinu ledna. K tomu už ale nedojde.

"Žalobce (Riegl) vzal žalobu zpět, nikterak to neodůvodnil. Žalovaný (Fortuna) se vzdal náhrady nákladů řízení," sdělila bez dalších podrobností místopředsedkyně soudu Alena Novotná.

"Děkuji předem za pochopení, ale tuto záležitost komentovat nebudeme," vzkázal za Fortunu její mluvčí Petr Šrain. Ke kroku svého klienta se nechtěl vyjádřit ani Rieglův advokát Miroslav Korecký. Mlčenlivost je podle všeho součástí dohody, kterou mezi sebou obě strany sporu uzavřely.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Milionová škoda kvůli 3 tisícům. Mohutný požár Severochemy má viníky

21.03.2019 20:41 Z požáru libereckého družstva pro chemickou výrobu Severochema obvinila policie po bezmála dvou…

Komunisté drží vládu pod krkem, řekl exministr Herman při pietě za oběti…

21.03.2019 18:56 Podporu nespravedlivě stíhaným pro víru, názory nebo přesvědčení přišlo dnes vyjádřit šest desítek…

V Krkonoších se samovolně utrhla lavina, měla několik set metrů

21.03.2019 17:14 Aktualizováno V Kotelních jámách v Krkonoších odpoledne sjela lavina o délce několika set metrů. Nikoho…

Česká pošta vytočila zákazníky: To je nechutné, chováte se strašně

21.03.2019 17:02 Aktualizováno Česká pošta v březnu přešla na jiný systém výpočtu ceny balíkovým zásilek. Již není podstatná…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama