Chovanec a Kunčar si vyříkali "upovídanost". Informovanost starostů se má zlepšit

Uherský Brod - Starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar (KDU-ČSL) se dnes sešel s policejním prezidentem Tomášem Tuhým a ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD). Po jednání řekl, že od nich má přislib ke zlepšení informovanosti starostů v době mimořádných událostí.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Restaurace Družba v Uherském Brodě, kde 24. 2. 2015 byla spáchaná masová vražda osmi lidí.
doporučujeme

Chovanec Kunčara kritizoval "za upovídanost". Policii vadilo třeba to, že starosta hovořil v televizi o muži ukrytém na záchodě restaurace, a mohl tak ohrozit jeho život. Starosta si následně stěžoval na to, že měl jen kusé informace od městské policie. Snažil se prý informovat obyvatele města.

Dnes se Chovanec, Kunčar a policejní prezident Tomáš Tuhý sešli, aby si chyby v komunikaci vyjasnili. "Řekli jsme si, že by mělo skončit jakékoli přetahování o názory, kdo je vinen, nevinen," řekl v České televizi Tuhý. Chovanec po jednání v tiskové zprávě uvedl, že účastníci schůzky debatu uzavřeli a dohodli se na spolupráci.

Ministr vnitra "samozřejmě počítá" se zapojením zástupců regionů do diskuse o formách krizové komunikace s radnicemi a krajskými úřady a na toto téma začne jednat s představiteli Asociace krajů a Svazu měst a obcí, informovala ČTK mluvčí ministerstva.

Kunčar ČTK řekl, že dostal příslib opatření, na kterých by měl policejní prezident pracovat. "Probírali jsme okolnosti ohledně zásahu policie v Uherském Brodu a mého apelu na důsledné prošetření postupu policie a jeho správnosti, což jsem byl ubezpečen, že bude prověřeno," uvedl.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sorry jako: Monika Babišová se z Čapího hnízda vysmívá Čechům? Mezi lidmi…

19.06.2019 22:32 Aktualizováno Výsměch a provokace. I tak hodnotí někteří Češi příspěvky, které na sociálních sítích vyvěsila…

Varování meteorologů: Česko zasáhnou mohutné bouřky, vichřice a krupobití

19.06.2019 22:07 Aktualizováno Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal varování před bouřkami doprovázenými silným větrem a…

Fajtova výpověď je neplatná? Ministerstvo kultury se důrazně ohradilo

19.06.2019 16:57 Ivan Morávek pověřený řízením Národní galerie Praha měl podle ministerstva kultury pravomoci dát…

Čechoslováci v gulagu: Co Rusko dodnes tají? Historici žádají zpřístupnění…

19.06.2019 16:40 Ředitelé českých historických ústavů žádají v otevřeném dopise představitele ruských institucí o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama