Chovanec a Kunčar si vyříkali "upovídanost". Informovanost starostů se má zlepšit

Uherský Brod - Starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar (KDU-ČSL) se dnes sešel s policejním prezidentem Tomášem Tuhým a ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD). Po jednání řekl, že od nich má přislib ke zlepšení informovanosti starostů v době mimořádných událostí.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Restaurace Družba v Uherském Brodě, kde 24. 2. 2015 byla spáchaná masová vražda osmi lidí.
doporučujeme

Chovanec Kunčara kritizoval "za upovídanost". Policii vadilo třeba to, že starosta hovořil v televizi o muži ukrytém na záchodě restaurace, a mohl tak ohrozit jeho život. Starosta si následně stěžoval na to, že měl jen kusé informace od městské policie. Snažil se prý informovat obyvatele města.

Dnes se Chovanec, Kunčar a policejní prezident Tomáš Tuhý sešli, aby si chyby v komunikaci vyjasnili. "Řekli jsme si, že by mělo skončit jakékoli přetahování o názory, kdo je vinen, nevinen," řekl v České televizi Tuhý. Chovanec po jednání v tiskové zprávě uvedl, že účastníci schůzky debatu uzavřeli a dohodli se na spolupráci.

Ministr vnitra "samozřejmě počítá" se zapojením zástupců regionů do diskuse o formách krizové komunikace s radnicemi a krajskými úřady a na toto téma začne jednat s představiteli Asociace krajů a Svazu měst a obcí, informovala ČTK mluvčí ministerstva.

Kunčar ČTK řekl, že dostal příslib opatření, na kterých by měl policejní prezident pracovat. "Probírali jsme okolnosti ohledně zásahu policie v Uherském Brodu a mého apelu na důsledné prošetření postupu policie a jeho správnosti, což jsem byl ubezpečen, že bude prověřeno," uvedl.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Starosta Varnsdorfu je kvůli radarům ve vazbě, dle žalobce už ovlivňoval…

13.12.2019 17:51 Aktualizováno Varnsdorfského starostu a krajského zastupitele Stanislava Horáčka (ANO) dnes Okresní soud v Děčíně…

Vánoce a jídlo jdou ruku v ruce. Tady je návod, jak se nepřejídat

13.12.2019 16:30 Vánoční svátky jsou spojené s množstvím dobrého jídla. Na stolech nás láka cukroví, smažený kapr a…

Čechům je nejsympatičtější Slovensko. Jak si vedou Rusko a Čína?

13.12.2019 16:14 Ze států Češi chovají nadále největší sympatie ke Slovensku. Následují Rakousko, Švédsko, Itálie a…

Střelba ve FN Ostrava: Z nemocnice byl propuštěn druhý zraněný, částka na…

13.12.2019 15:53 Po úterní střelbě ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO) už ve zdravotnickém zařízení nezůstává žádný…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama