Lomcovali mi klikou, řvali, mlátili do auta… Muž popisuje setkání s uprchlíky u Mikulova

Mikulov – Jižní Morava je místo, kudy do České republiky nejčastěji vstupují běženci, což dokazují nejen policejní statistiky, ale třeba i zkušenost, kterou prožil hudebník Roman Šemora. Toho migranti překvapili na silnici z Lednice do Mikulova.

Přidejte svůj názor 67 komentářů

Přijímání uprchlíků do Evropy

Deník Právo dnes přinesl příběh hudebníka z Břeží na Břeclavsku, který prožil nepříjemné setkání s uprchlíky. Když se vracel ze zkoušky, neznámý chodec mu téměř vběhl pod kola. „Snažil jsem se dotyčného pomalu objet. Jaké však bylo mé překvapení, když panáček velmi intenzivně měnil pruhy se mnou, sundal si ze zad batoh, cpal mi je do předního skla. Velice intenzivně mě nutil zastavit," popisoval svou zkušenost Šemora.

Pak muž začal lomcovat klikou u auta a snažil se dostat dovnitř. Muzikant ale naštěstí auto zamkl a tak se muž do vozidla nedostal. Pak se z vedlejší cesty vynořilo šest nebo osm dalších lidí, „Tlukot na auto, do skel, lomcování klik. A řev. Dalo mi dost práce vycouvat a utrhnout frajery od kličky," vyprávěl deníku Šemora.

Když se mu podařilo ujet, zavolal na policii. Když strážníci na místo asi za půl hodiny dorazili, běženci už byli dávno pryč. „Dlouho jsem všechna ta videa o tom, jak se běženci snaží dostat do kamionů, jak jsou při tom agresivní a jak nekompromisně si při tom vynucují pozornost, bral s rezervou. Ale jen do vlastní zkušenosti," dodal muzikant s tím, že si neumí představit, co by se stalo, kdyby na jeho místě byla třeba matka s dítětem nebo nějaký důchodce.

Vstupte do diskuze (67)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Filipovicích se zastavila lanovka, záchranáři evakuovali 60 lidí

16.02.2019 19:15 Ve skiparku Filipovice na Jesenicku se dnes odpoledne zastavila dvousedačková lanovka. Hasiči a…

Argentinská doga vláčela seniorku přes vesnici, v nemocnici zemřela

16.02.2019 18:30 V nemocnici v České Lípě zemřela v pátek jednadevadesátiletá žena, kterou ve středu v obci Pihel na…

Češi mají podle ministerstva vážný problém. Vůbec si ho neuvědomují

16.02.2019 11:34 Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví…

Česko zasáhla vlna vyděračských mailů. Za intimní nahrávky chtějí tisíce…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Českou republiku zasáhla vlna e-mailových útoků cílená na běžné občany. Z nich se útočníci snaží…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama