Mamince sjel kočárek do ledové řeky, ona i dítě bojovaly o život

Zlín - Jen chvilka nepozornosti málem způsobila tragédii. Pří sbírání kaštanů sjel jedné mamince ze Zlína kočárek do řeky Dřevnice. Když se snažila kočárek vytáhnout, kvůli jílovitému dnu v řece uvízla i ona. Zachránili ji strážnice městské policie.

Ilustrační foto
doporučujeme

V sobotu odpoledne volala na tísňovou linku zlínské městské policie zoufalá maminka. "Prosím vás, sjel mi do Dřevnice kočárek! Jsem s dítětem ve vodě a nedaří se mi vylézt nahoru. Mám tady ještě osmiletou dceru, stojí na břehu.... nemůžu se odsud dostat, potřebuji někomu dítě podat!" slyšeli podle webu zlinsky.denik.cz operátoři tísňové linky.

Dvě strážnice se hned vydaly na pomoc a na místo dorazily za čtyři minuty. Co viděli je ale velmi překvapilo. "Původně jsme si myslely, že do vody sjel kočárek a že maminka potřebuje podržet dítě, aby jej mohla z řeky vytáhnout," vypověděla strážnice Monika Pekařová webu denik.cz.

Jenže na místě našly ženu zabořenou v bahnité řece, která se nemohla dostat ven. V náručí svírala brečící promočené dítě. To navíc předtím na chvíli skončilo pod hladinou řeky, protože kočárek zajel hned pod hladinu. Mamince se naštěstí ještě před příjezdem policistů podařilo malou dcerku dostat ven z kočárku.

"Hned jsem za ní vběhla a vzala jí dítě, které jsem podala kolegyni na břehu," řekla Deníku strážnice Pekařová, která mamince pomáhala. Celému dramatu přihlížela osmiletá holčička, jejíž maminka a sestra bojovaly v řece o život.

"Byla potichu. Zdálo se, že je situací vylekaná, ale neplakala, zato miminko ano. Musím říct, že to byl strašný pohled, když maminka stála po pás ve vodě s plačícím dítětem v náručí. Velice nás to s kolegyní zasáhlo a celou situaci jsme prožívaly zároveň s maminkou. Hlavou nám problesklo, co kdyby se tohle stalo třeba nám," svěřila se strážnice.

Strážnici se podařilo několikaměsíční holčičku předat kolegyni, která byla na břehu. Z vody vytáhly maminku a dokonce i kočárek. Rodina přišla akorát o jednu hračku starší dcery, která uplavala. Strážnice nabídli promočené rodině i odvoz, ale maminka měla na břehu vlastní auto.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sčítání lidu 2021: Online formulář by mohlo využít až 60 procent Čechů

12.08.2020 11:55 Podle odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ) by při sčítání obyvatel příští rok mohlo až 60…

Muž objednával prudké jedy z USA, soud mu uložil šest let vězení

12.08.2020 10:59 Aktualizováno Krajský soud ve Zlíně dnes uložil sedmadvacetiletému muži z Uherskohradišťska, který si podle…

Matka souzená za vraždu dcery si byla vědoma svého činu, uvedli znalci

12.08.2020 09:48 Třiadvacetiletá žena, která podle obžaloby loni v srpnu pod vlivem pervitinu brutálně zavraždila…

Kdo nedal úplatek, dostal vyšší trest? Údajná oběť Elischera se obrátila…

12.08.2020 09:17 Vietnamka, která byla v Česku jako uprchlá odsouzena za podíl na obchodu s drogami a jíž soudce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama