Soud propustil z vazby sestru obžalovanou z vražd pacientů, žalobce to tak nenechal

Ústí nad Labem - Krajský soud v Ústí nad Labem opět propustil z vazby bývalou zdravotní sestru Věru Marešovou, která je obžalovaná z vražd šesti pacientů v Lužické nemocnici v severočeském Rumburku. Státní zástupce ovšem poslal stížnost, Marešová tak zatím zůstává pod zámkem.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Státní zástupce František Stibor dnes podal na místě stížnost, a nynější rozhodnutí o propuštění z vazby tak není pravomocné. Bude se jím znovu zabývat Vrchní soud v Praze.

"Jsem toho názoru, že u paní obžalované nadále důvody vazby útěkové trvají. Navíc jsem toho názoru, že od posledního rozhodnutí Vrchního soudu v Praze, kterým rozhodnutí o propuštění bylo zrušeno a paní obžalovaná byla ponechána ve vazbě, nedošlo k žádným změnám, které by opodstatňovaly propuštění obžalované z vazby," řekl ČTK a Českému rozhlasu Stibor.

Ústecký krajský soud rozhodl o tom, že Marešová může opustit vazbu, už jednou na konci července. Propuštění tehdy podmínil dohledem probačního úředníka. "Ve prospěch obžalované hovoří relativně stabilní osobní a majetková zakotvenost k místu jejího trvalého bydliště. Do popředí přistupuje i aktuální důkazní situace," zdůvodnil soud tehdejší rozhodnutí. Vrchní soud pak ale vyhověl stížnosti státního zástupce.

Marešová podle obžaloby pacienty zabíjela draslíkem od roku 2010 do loňského června. Nejmladší oběti bylo 35 let, nejstarší 85. Důvodem byla podle žalobce snaha usnadnit si práci. Marešová vinu odmítla. Líčení bude pokračovat na začátku prosince.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lihová mafie: Člen Březinova gangu dostal přísný trest, další muž byl…

15.10.2019 10:39 Aktualizováno Olomoucký krajský soud potrestal správce Březinova ostravského areálu Ivana Kováříka devíti lety a…

Genderová rovnost? Česko má ostudu, v žebříčku zemí EU se prudce propadlo

15.10.2019 09:32 Česko je v zajištění rovných příležitostí a podmínek pro ženy a muže pod průměrem EU. V žebříčku 28…

Pietní místo na Bertramce bylo uklizeno. Gottova rodina si dárky a vzkazy…

15.10.2019 08:59 Svíce a květiny, které lidé v uplynulých dnech přinesli před dům zesnulého zpěváka Karla Gotta v…

Jaromír Nohavica to opět přepískl? Jsi ubožák. křtít knížku ha*zlovi…

14.10.2019 22:17 Aktualizováno Písničkář Jaromír Nohavica se opět postaral o pořádný rozruch! Pokřtil totiž knihu kontroverzního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama