Policie obvinila 11 celníků za ledabylý dohled na denaturaci lihu

Zlín - Jedenáct současných či bývalých příslušníků celní správy bylo obviněno za ledabylé dohlížení na denaturaci kvasného rafinovaného lihu. Pokud jim bude prokázána vina, mohou přijít o práci či skončit až na tři roky za mřížemi. Všichni jsou stíháni na svobodě.

Ilustrační foto
doporučujeme

Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) minulý čtvrtek ve Zlínském a Královéhradeckém kraji zadržel deset mužů a jednu ženu ve věku od 43 do 54 let.

"Proti těmto osobám bylo následně zahájeno trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinu maření úkolu úřední osoby z nedbalosti, respektive trestného činu maření úkolu veřejného činitele z nedbalosti," popsal mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.

Detektivové kladou obviněným za vinu, že nejméně v období let 2009 až 2012 jako příslušníci Celní správy České republiky pověření plněním úkolů na úseku správy spotřební daně z lihu.

"Jejich povinností bylo důsledně zajistit, aby se v průběhu procesu denaturace stal přidáním denaturačních prostředků z čistého lihu (podléhajícího spotřební dani) líh nepoužitelný ke konzumaci (a spotřební dani již nepodléhající). Ledabyle měli zejména organizovat svou přítomnost u celého procesu denaturace," dodal Hanták.

U celní správy stále pracuje deset z obviněných, jeden z nich už dříve skončil, řekla ČTK mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková. Stíhaní celníci nyní neslouží.

V případu s nelegálními obchody s lihem se zodpovídá v organizované skupině sedm obžalovaných v čele s Březinou. Na daních podle obžaloby stát připravili o rekordních 6,7 miliardy korun.

Témata: Celníci | Lihoviny
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další Čech souzen kvůli komentáři na facebooku, dle žaloby schvaloval útok…

07.07.2020 13:21 Až patnáct let vězení hrozí jednatřicetiletému Jiřímu Kantorovi z Kraslic na Sokolovsku, který dnes…

Trest za dvě vraždy na Pardubicku platí. Ukrajinec se dle soudce hájil…

07.07.2020 12:25 Ukrajinec Maksym Andrijev si za ubodání dvou krajanů v ubytovně na Pardubicku odpyká 18 let vězení.…

Na Slapech se potopila plachetnice, posádku zachránila policie

07.07.2020 10:04 Aktualizováno Na Slapské přehradě poblíž obce Nebřich na Benešovsku se v pondělí večer převrátila plachetnice,…

KOMENTÁŘ: Hus neohnul před mocnými hřbet a dál hájil své postoje. Jeho…

07.07.2020 00:32 Aktualizováno KOMENTÁŘ – Pravdy si vážil více než svého života. Mistr Jan Hus, který byl přesně před 605 lety…

Související:

Právě se děje

Další zprávy