Vietnamec dostal za obchod s drogou deset let, hájil se 20kilogramovou kozou

Olomouc - Krajský soud v Olomouci poslal Vietnamce Hung Danga na deset let do vězení. Muž obchodoval s 20 kilogramy marihuany. Kauzu soud řešil dva roky, proces zdržela snaha soudu vyslechnout svědky ze zahraničí. Muž se původně hájil tím, že v telefonu mluvil o 20kilogramové koze, nikoli droze.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Případ se týká dvou kufrů naplněnými konopím, které byly zadrženy před třemi lety na slovenských hranicích. Zásilku členové skupiny po předchozí domluvě naložili v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku. Podle soudu šlo o organizovanou skupinu působící na území více států. Další tři podezřelí muži jsou vyšetřováni na Slovensku.

"Podaná obžaloba je důvodná. Jsme přesvědčeni o tom, že obhajoba obžalovaného není pravdivá. Obžalovaný věděl, co dělá a proč to dělá. Důkazy svědčí o tom, že celá skupina koordinovaně distribuovala marihuanu," uvedl předseda senátu Vladimír Hendrych. Muži hrozil původně trest deset až 18 let vězení, proti rozsudku se na místě odvolal.

Žalobkyně navrhovala trest v první polovině trestní sazby. "Obžalovaný se nedostal do střetu se zákonem poprvé," uvedla státní zástupkyně Alice Ondrášková.

Muž se původně hájil tím, že v telefonu mluvil o dvacetikilogramové koze a dvou miskách na krev, známému prý chtěl připravit pochoutku podle tradiční kuchyně. Poté svou výpověď změnil a tvrdil, že šlo o konspirativní řeči, neboť se svým krajanům snažil za úplatu zařídit osvědčení o zkouškách z českého jazyka.

"Neexistuje žádný důkaz, který by potvrzoval, že v Lipníku nad Bečvou došlo k vložení pytlíků s marihuanou do vozidla, kde byla marihuana nalezena. Nebylo tak prokázáno, že by spáchal tento skutek," tvrdil dnes obhájce. Navrhoval proto jeho zproštění. Soud však obhajobě neuvěřil.

Loading...
Témata: Marihuana | Drogy | Vietnamci
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vadí vám černoška jako agent 007? Tak poslouchejte... Češi dostali nálož z…

17.07.2019 22:53 Aktualizováno Nespokojenost Čechů s novým agentem 007 narůstá. Oznámení, že jeho roli převezme žena, přijal svět…

Trest za posprejování Karlova mostu? Žalobce žene dva cizince k soudu

17.07.2019 18:48 Státní zástupce podal dnes odpoledne soudu návrh na potrestání dvou cizinců, které policie v…

Kolik poslali Češi na obnovu Notre-Dame? Část peněz už dorazila do Francie

17.07.2019 18:36 Česká biskupská konference (ČBK) dnes odeslala prvních půl milionu korun ze sbírky vyhlášené v…

Cizinci-vandalové zavařili Praze. Odstranit graffiti z Karlova mostu není…

17.07.2019 16:25 Aktualizováno K odstranění graffiti z pilíře Karlova mostu, kterým památku poškodili v pondělí večer dva sprejeři…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama