Vietnamec dostal za obchod s drogou deset let, hájil se 20kilogramovou kozou

Olomouc - Krajský soud v Olomouci poslal Vietnamce Hung Danga na deset let do vězení. Muž obchodoval s 20 kilogramy marihuany. Kauzu soud řešil dva roky, proces zdržela snaha soudu vyslechnout svědky ze zahraničí. Muž se původně hájil tím, že v telefonu mluvil o 20kilogramové koze, nikoli droze.

Ilustrační foto
doporučujeme

Případ se týká dvou kufrů naplněnými konopím, které byly zadrženy před třemi lety na slovenských hranicích. Zásilku členové skupiny po předchozí domluvě naložili v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku. Podle soudu šlo o organizovanou skupinu působící na území více států. Další tři podezřelí muži jsou vyšetřováni na Slovensku.

"Podaná obžaloba je důvodná. Jsme přesvědčeni o tom, že obhajoba obžalovaného není pravdivá. Obžalovaný věděl, co dělá a proč to dělá. Důkazy svědčí o tom, že celá skupina koordinovaně distribuovala marihuanu," uvedl předseda senátu Vladimír Hendrych. Muži hrozil původně trest deset až 18 let vězení, proti rozsudku se na místě odvolal.

Žalobkyně navrhovala trest v první polovině trestní sazby. "Obžalovaný se nedostal do střetu se zákonem poprvé," uvedla státní zástupkyně Alice Ondrášková.

Muž se původně hájil tím, že v telefonu mluvil o dvacetikilogramové koze a dvou miskách na krev, známému prý chtěl připravit pochoutku podle tradiční kuchyně. Poté svou výpověď změnil a tvrdil, že šlo o konspirativní řeči, neboť se svým krajanům snažil za úplatu zařídit osvědčení o zkouškách z českého jazyka.

"Neexistuje žádný důkaz, který by potvrzoval, že v Lipníku nad Bečvou došlo k vložení pytlíků s marihuanou do vozidla, kde byla marihuana nalezena. Nebylo tak prokázáno, že by spáchal tento skutek," tvrdil dnes obhájce. Navrhoval proto jeho zproštění. Soud však obhajobě neuvěřil.

Témata: Marihuana | Drogy | Vietnamci
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V zámeckém parku v Žamberku havaroval při vzletu vrtulník

13.08.2020 13:08 Při vzletu dnes havaroval v zámeckém parku v Žamberku na Orlickoústecku lehký vrtulník. Patrně…

Česko premiantem ve zvládaní epidemie? Dávno to neplatí, komentátor sepsul…

13.08.2020 10:00 Česko už zřejmě nepatří mezi země, které si nejlépe poradily s epidemií koronaviru. Zatímco se…

Při požáru v domově důchodců ve Mšeně zemřel jeden člověk

13.08.2020 08:57 Jeden člověk zemřel dnes brzy ráno při požáru v domově seniorů ve Mšeně na Mělnicku. Jednu zraněnou…

Rodičovská pro otce? EU chce, aby se více zapojili do výchovy

12.08.2020 22:08 Aktualizováno Současný předobraz rodičovství, kdy je matka s dítětem několik let doma, zatímco otec dítěte chodí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama