Marešová obžalovaná z vražd šesti pacientů byla propuštěna z vazby

Ústí nad Labem - Věra Marešová obžalovaná z vražd šesti pacientů nemocnice v Rumburku opustila vazební věznici. ČTK to dnes řekl mluvčí litoměřické vazební věznice Jaroslav Kindl. Marešová byla propuštěna v pondělí. Zdravotní sestra se dostala na svobodu rozhodnutím Vrchního soudu v Praze, uvedla Česká televize. Vrchní soud zamítl stížnost státního zástupce na propuštění z vazby. Ústecký krajský soud rozhodl, že má být Marešová propuštěna z vazby už v polovině listopadu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

"Věra Marešová opustila vazební věznici v Litoměřicích v pondělí," řekl ČTK bez bližších podrobností Kindl. Jaké důvody vedly Vrchní soud k Praze k zamítnutí stížnosti státního zástupce, není zatím jasné. Ústecký krajský soud, jehož prostřednictvím Vrchní soud rozhodnutí doručuje, nebude důvody komentovat. Podle mluvčí Marcely Trejbalové čeká na doručení stranám a vrácení spisu z Prahy.

Ústecký soud rozhodl v polovině listopadu o tom, že Marešová může opustit vazbu, už podruhé. Státní zástupce František Stibor ale podal stížnost. "Jsem toho názoru, že u paní obžalované nadále důvody vazby útěkové trvají. Navíc jsem toho názoru, že od posledního rozhodnutí Vrchního soudu v Praze, kterým rozhodnutí o propuštění bylo zrušeno a paní obžalovaná byla ponechána ve vazbě, nedošlo k žádným změnám, které by opodstatňovaly propuštění obžalované z vazby," řekl tehdy ČTK Stibor.

Ústecký krajský soud rozhodl o tom, že Marešová může opustit vazbu, už jednou na konci července. Propuštění tehdy podmínil dohledem probačního úředníka. "Ve prospěch obžalované hovoří relativně stabilní osobní a majetková zakotvenost k místu jejího trvalého bydliště. Do popředí přistupuje i aktuální důkazní situace," zdůvodnil soud tehdejší rozhodnutí. Vrchní soud pak ale vyhověl stížnosti státního zástupce.

Hlavní líčení v kauze údajných vražd v rumburské nemocnici bude pokračovat 21. ledna 2016 výslechem znalců, kteří zpracovali revizní znalecký posudek. Měl by vysvětlit rozdíly mezi zdravotními posudky obžaloby a obhajoby. Zatímco podle posudku obžaloby zemřely údajné oběti Marešové v důsledku vysokých dávek draslíku, posudek obhajoby mluví o očekávaných úmrtích odpovídajících vážnosti stavu pacientů. Revizní posudek bude podle předsedy trestního senátu Romana Felzmanna hotový nejpozději do 11. ledna příštího roku.

Psychiatr Michal Hessler na začátku prosince u soudu řekl, že Marešová netrpí žádnou duševní poruchou a není pro okolí nebezpečná. "Neshledal jsem žádnou duševní chorobu ani jiné forenzně významné duševní poruchy, ani v době vyšetření, ani v době, kdy mělo docházet k žalovaným skutkům," řekl Hessler. Psycholožka už dříve zpochybnila, že by Marešová zabíjela kvůli tomu, aby si ulehčila práci, jak tvrdí obžaloba.

Marešová podle obžaloby pacienty zabíjela draslíkem od roku 2010 do loňského června. Nejmladší údajné oběti bylo 35 let, nejstarší 85 let. Marešová už na začátku líčení vinu odmítla. Hrozí jí až doživotní vězení.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pražský Babybox zachránil další život, našli v něm holčičku

16.10.2019 21:06 Do babyboxu v pražském Hloubětíně odložil někdo dnes vpodvečer několikaměsíční holčičku. Je zdravá,…

Česko demonstruje na podporu Kurdů, lidé se sešli v Praze i Brně

16.10.2019 20:26 Aktualizováno Na podporu Kurdů na severu Sýrie se dnes vpodvečer sešlo v Praze na Klárově asi 700 lidí,…

Bertramka nadále láká lidi, za Gotta zapalují další svíčky

16.10.2019 18:09 U domu zesnulého zpěváka Karla Gotta na pražské Bertramce za poslední den přibylo několik svíček a…

Česko už nechce být zemí s levnou prací, píše prestižní deník

16.10.2019 17:55 Česká republika, Polsko a Maďarsko se snaží zbavit pověsti zemí s levnou pracovní silou. Chtějí se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama