Barnevernet mění postup: Norsko bude odebrané děti vracet do Česka

Oslo/Praha - Norská sociální služba Barnevernet plánuje změnit své postupy při odebírání dětí českým rodičům. Nově půjdou děti zpátky do Česka, nebudou zůstávat v Norsku, jak je tomu nyní. O plánované novince informoval web Aktuálně.cz.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Demonstrace proti norské sociální službě Barnevern
doporučujeme

Na svérázné praktiky norské sociální služby upozornila kauza Evy Michalákové, které tamní úřady před pěti lety odebraly dva syny. Chlapci byli předáni do péče norských pěstounů a Michaláková se od té doby všemožně snaží dostat děti zpátky, bohužel neúspěšně.

Podle webu Aktuálně.cz by měl ale v Norsku už v červenci vzniknout nový úřad, který bude komunikovat s Českem už ve chvíli, kdy začne nějakou českou rodinu vyšetřovat. Pokud by došlo až na krajní možnost, tedy odebrání dětí, nešly by k pěstounům v Norsku, ale byly by vráceny do Česka.

Norsku k tomuto kroku přistoupilo poté, co minulý týden podepsalo Haagskou úmluvu o právech dítěte, ta totiž mezinárodní spolupráci přikazuje. Pokud by Norsko zjistilo, že v rodině cizinců dochází ke zneužívání nebo zanedbávání dítěte, oznámilo by to příslušné zemi a vyšetřování už by přenechalo tamním soudům. Nový postup se bohužel nebude vztahovat na již odebrané děti, Evě Michalákové tak ani tato novinka nepomůže.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrad Bouzov zůstane státu, Ústavní soud odmítl stížnost Německého řádu

20.09.2019 17:09 Aktualizováno Ústavní soud odmítl stížnost Německého řádu, který se domáhal vydání hradu Bouzov na Olomoucku.…

Zkáza, nebo ráj? Studenti v Česku stávkovali za klima, dorazili i jejich…

20.09.2019 15:39 Aktualizováno Na Staroměstském náměstí v Praze se dnes dopoledne sešly stovky mladých lidí, kteří se připojili k…

Zemědělec proti Agrofertu: Krajský soud se zastal Rady, spor se vrací…

20.09.2019 15:33 Krajský soud v Brně dal za pravdu zemědělci Bohumíru Radovi ve sporu s podnikem Agro Jevišovice z…

Matka dávala dceru (6) do spárů pedofila, soud jí opět udělil jen mírný…

20.09.2019 14:43 Matce z Prahy, která nechávala šestiletou dceru dlouhodobě zneužívat svým pedofilně orientovaným…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama