Mija a Petr prchají už čtvrtý den. Maminka má jediné přání k narozeninám

Praha - Čtvrtý den už je na útěku zamilovaná dvojice Mija s Petrem a zatím nikomu ze svých blízkých o sobě nedali žádnou zprávu. Jejich rodiče jsou zoufalí. Navíc maminka dívky má dnes narozeniny, a celý den doufala, že se jí dcera alespoň ozve.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Mija a Petr - připomínají nejznámější mileneckou dvojici Romea a Julii. Školáci chtějí být spolu za každou cenu a útěkem z domova si tak zřejmě splnili svůj sen. "Když nedávají o sobě vědět, tak ten strach rodičů a ty fantazie a ty představy co všechno by se mohlo stát jsou velmi únavný a velmi dramatický," popisuje psycholog Tomáš Morávek.

Rodiče jsou po třech nocích a čtyřech dnech hledání vyčerpaní. V pohotovosti jsou desítky policistů, pomáhají ale nejen oni. "Hasičům, lidem, všem, jsme moc vděčný, všechno funguje, lidi strašně pomáhají a všem lidem strašně moc děkujeme," říká maminka Miji.

Petr s Mijou původně chodili do stejné školy, ale chlapec se před pár týdny přestěhoval za Prahu. Kvůli prospěchu teď ale hrozilo, že se už nebudou moci navštěvovat ,a ve čtvrtek zmizeli. Dívka měří asi 165 cm, má hnědé oči, teď má hnědé vlasy ostříhané na mikádo. Nosí rovnátka s černými gumičkami a má brýle. Petr je o něco vyšší, hubený, má hnědé vlasy i oči.

"V souvislosti s pátráním po dvojici nezletilých dětí jsme přijali několik poznatků, které kriminalisté v současné době prověřují. Pátrání po nich stále probíhá," uvedla mluvčí policie.

"Přes všechny kamarády jsme dali vědět že se na ně nezlobíme, že se to vyřeší rostě všechno v klidu 3:44 se bojíme, ať už přijdou domu," dodala zoufalá maminka, která má dnes narozeniny a pokud se dvojice v pořádku vrátí domů, budou to prý ty její nejšťastnější v životě.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pendrekový zákon měl legalizovat zásahy proti demonstrantům

19.08.2019 06:33 Po invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968, po Palachově týdnu a dalších…

Prahou prošly stovky lidí, demonstrovaly za ochranu zvířat

17.08.2019 16:43 Stovky lidí dnes v Praze protestovaly proti násilí, jehož se člověk dopouští na zvířatech. Na téměř…

Ve Vsetíně hořel byt v paneláku, evakuováno bylo 30 lidí

17.08.2019 11:06 Tři desítky obyvatel museli v pátek večer evakuovat hasiči z panelového domu ve Vsetíně, kde v…

Česko se chystá na 17. listopad. Výročí revoluce oslaví desítkami akcí

17.08.2019 10:44 Výročí 30 let od listopadu 1989 připomenou po ČR desítky výstav, koncertů, besed a dalších akcí.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama