Řidič iráckých uprchlíků: Prohledávali nás jako těžké zločince, bál jsem se

Praha - Peter Šlosjarik chtěl pouze udělat dobrý skutek a odvézt skupinku 25 křesťanských uprchlíků do Německa. Na hranicích byl ale zadržen německou policií, která mu nemilosrdně sebrala telefon a doklady a převezla ho na policejní služebnu. Měl strach a vůbec nevěděl, co s ním bude. V noci na pondělí se konečně vrátil domů...

Přidejte svůj názor 9 komentářů

371
doporučujeme

Peter Šlosjarik z Jihlavy byl jedním ze dvou šoférů, kteří převáželi křesťanské uprchlíky z rekreačního zařízení Okrouhlík za hranice Německa. Chtěl udělat dobrý skutek, jeho čin byl ale brzy po zásluze potrestán. Na hranicích řidiče autobusu zastavila policejní hlídka.

"Vzali si od nás doklady, od uprchlíků pasy [...]. Začaly se kolem nás rojit policejní dodávky," popisuje Peter. Němci jim vytrhli telefon z ruky a podrobili je kontrole. "Prohledávali nás jako těžké zločince," dodává řidič. Jak se svěřil TV Nova, měl obrovský strach. Stejně tak jeho manželka, která se mu nemohla dovolat.

"Sdělili nám, že jsme převaděči a že mají ilegální pobyt (uprchlíci) v Německu a nebavili se s námi dál," popsal dále Peter. Spolu s druhým šoférem byl převezen na služebnu, kde musel čekat na tlumočníka. "Chtěli vědět, kdo nám volal, kdo si nás objednal. V jakém jsme pracovním poměru [...]. Říkali, že hlavně musíme mluvit pravdivě, pokud ne, tak půjdeme prostě do vyšetřovací vazby," dodal.

Peter vůbec netušil, co se bude dít. Vyhlídky nebyly příznivé. Tlumočník mužům sdělil obvinění a vyložil tři možnosti. "Prý nás buď obviní a půjdeme do basy, nebo vyvázneme jen s pokutou - to byla další možnost - a nebo to soudce smaže ze stolu a nebude se tím vůbec zabývat," říká Peter.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Tisíce lidí demonstrují proti Babišovi, uctívají památku obětí…

21.08.2019 21:08 Oběti demonstrací ze srpna roku 1969 dnes na Václavském náměstí připomenulo shromáždění pořádané…

V libereckém babyboxu našli několikaměsíčního chlapce, dostal jméno Tomáš

21.08.2019 17:51 Do babyboxu v liberecké nemocnici dnes někdo odložil několikaměsíčního chlapce. Dostal jméno Tomáš.…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 16:18 Aktualizováno Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

Krejčířova vila je noční můrou exekutorů. Koupil by ji leda fajnšmekr,…

21.08.2019 15:57 Nový znalecký posudek větší černošické vily uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama