Kauza Nečesaný: Jaké důkazy poslaly mladíka na 13 let za mříže?

Hradec Králové - Když Krajský soud v Hradci Králové rozhodl o tom, že Lukáš Nečesaný půjde za napadení kadeřnice na 13 let za mříže a navíc zaplatí tučné odškodné, více než deset lidí se na protest zvedlo a s nadávkami opustilo soudní síň. Soudce je přesvědčený, že důkazy byly dostatečně přesvědčivé a některé proto dokonce zamítl pro nadbytečnost. To se ale nelíbí obhájcům, kteří podali námitku na podjatost soudu.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Lukáš Nečesaný napadl kadeřnici v Hořicích s úmyslem opatřit si peníze - a proto půjde na 13 let za mříže, prohlásil v pátek soudce Jiří Vacek. Stejný rozsudek přitom loni zrušil Nejvyšší soud. Ačkoli jsou rodiče Lukáše přesvědčeni, že jejich syn je nevinný a celý soudní proces označili za frašku, obžaloba měla podle soudce přesvědčivé důkazy.

Za napadení kadeřnice si má nyní student odpykat za mřížemi 13 let, poškozené navíc bude muset zaplatit 79 tisíc korun - pojišťovně pak 245 tisíc korun.

"Stěžejní důkaz je výpověď poškozené. Zpočátku byla chápána, a obhajobou stále je, jako nevěrohodná. Podle našeho názoru však věrohodná je. Není důvodu jí nevěřit," uvedl předseda senátu krajského soudu Jiří Vacek.

Přihlédl přitom k faktu, že soudní znalci zkoumali paměť napadené kadeřnice a nevyloučili její návrat. Kromě toho, že se na místě našly i usvědčující pachové stopy, v neprospěch Lukáše vypovídal i jeho spoluvězeň Jiří Funda, který tvrdil, že Nečesaný se mu v cele k napadení přiznal.

Nečesaného obhájce Oldřich Chudoba je ale přesvědčený, že výpověď spoluvězně je účelová a nedůvěryhodná. "Je tu řada nejasností o jeho zdravotním stavu," uvedl obhájce, podle kterého Funda užívá utlumující antiepileptika a jeho výpověď tak nelze považovat za spontánní.

Návrhy nových důkazů soud zamítl pro nadbytečnost, což rozčílilo zejména rodiče Lukáše Nečesaného, kteří po vynesení rozsudku s nadávkami opustili soudní síň. K rozhodnutí soudu má výhrady i druhý obhájce Nečesaného Petr Dítě, který také podal námitku na podjatost senátu krajského soudu.

Nečesaný sice nemá dobrou pověst (bral drogy, půjčoval si a nevracel peníze a měl i sklony k násilí), vinu ale stále popírá. Proti rozsudku se na místě odvolal. Státní zástupkyně ještě podala návrh na vzetí mladíka do vazby - podle ní totiž hrozí, že by Nečesaný mohl utéct. Student ale soudce přesvědčil, aby ho nechal na svobodě. Argumentoval přitom tím, že se mu nedávno narodilo dítě a že má 2. května maturovat.

Kadeřnice Ludmila B. byla napadena 21. února 2013 ve svém kadeřnictví v Hořicích. Pachatel ji způsobil tupým předmětem vážná poranění hlavy. Nečesaný krátce před útokem v kadeřnictví byl, kadeřnice jej ale odmítla ostříhat s tím, že už zavírá.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Vojmír Srdečný, poslední přeživší ze Sachsenhausenu. Dožil se 99 let

19.08.2019 21:58 Ve věku 99 let zemřel Vojmír Srdečný, poslední přeživší z koncentračního tábora v Sachsenhausenu.…

Surovou vraždu bezdomovce bude řešit NS. Jen jsme se prali, hájí se útočník

19.08.2019 15:39 Zdeněk Zahradník, jenž si má odpykat 17 let za ubití bezdomovce v Olomouci, podal dovolání.…

Na D1 byl dopaden afghánský uprchlík, vezl se na rezervě návěsu

19.08.2019 15:20 Aktualizováno Policie zadržela minulý čtvrtek na D1 mladého Afghánce. O den později byl převezen do záchytného…

Řidič se staral o psa, spolujezdec zatím umíral. Soud vynesl trest

19.08.2019 14:06 Aktualizováno Do vězení na 6,5 roku odsoudil dnes Krajský soud v Plzni šestatřicetiletého Alexandra Černého za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama