Mladík si za surovou vraždu prarodičů odpyká 24 let. Trest potvrdil vrchní soud

Praha - Tomáš Francl (24) si definitivně odpyká výjimečný trest 24 let, potvrdil dnes Vrchní soud v Olomouci. Mladík brutálně zavraždil své prarodiče v Tovačově.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Mladík se k vraždám přiznal, trest uložený krajským soudem mu ale připadal přísný. Podle odvolacího soudu je však s ohledem na okolnosti případu přiměřený, šlo o vraždu s rozmyslem, kterou spáchal zvlášť surovým způsobem.

Tragédie se odehrála loni v červnu v tovačovském bytě, kde mladík s prarodiči žil. Babičku (74) nejprve rdousil a pak ji ubodal, rozsvítil si při tom stolní lampičku, aby na spící ženu lépe viděl. Podle znalců byla brutalita útoku vysoká. Poté přešel do druhé místnosti, kde spal jeho dědeček (70). Tomu zasadil ránu nožem do krku, oba na místě vykrváceli.

Motiv činu se nepodařil zjistit, podle znalců si zřejmě vybil zlost na svou bývalou přítelkyni. Mladík uvedl, že první chtěl ublížit sám sobě, poté, co ležel nějakou dobu v posteli s nožem mu prý "bouchlo v palici" a vydal se za prarodiči.

Francl si kromě vraždy trest odpyká i za krádež. Prarodičům po vraždě ukradl peníze, které utratil s prostitutkou v prostějovském nočním klubu.

Loading...
Témata: Vražda | soudy
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Socha Koněva je už očištěna. Naše akce to nebyla, dušuje se radnice Prahy 6

24.08.2019 19:58 Aktualizováno Několik lidí dnes částečně očistilo památník maršála Ivana Koněva v Praze 6, který neznámý vandal…

"Stop úchylům!" Duhový průvod v Plzni narazil na odpůrce, zasáhli…

24.08.2019 19:21 Aktualizováno Asi 50 demonstrantů s prapory Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a organizace Česká…

Festival Mácháč burácí u Doks. Policie našla drogy, cizinec chtěl oloupit…

24.08.2019 12:46 Policisté při pátečních kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč na Českolipsku…

Střelmistr odpálil 126 kilo trhaviny. Hala tramvajové vozovny v Praze šla…

24.08.2019 11:17 Aktualizováno Střelmistr dnes v 09:27 odstřelil halu tramvajové vozovny v Hloubětíně. Budova měla v havarijním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama