Mynář neuspěl se stížností na údajný únik informací o prověrce, bude zvažovat další kroky

Praha – Česká televize dnes na základě vyjádření mluvčího Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) Radka Holého uvedla, že hradní kancléř Vratislav Mynář nespěl se stížností na údajný únik informací o jeho prověrce.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vratislav Mynář /SPOZ/
doporučujeme

Kancléřům právník Lukáš Trojan předpokládá, že bude s Mynářem hledat další možné kroky, aby se věc prošetřila. Mynář od úřadu bezpečnostní prověrku nedostal a vadilo mu, že se informace o možném neudělení prověrky objevily ještě před oficiálním vydáním rozhodnutí v médiích.

Mluvčí NBÚ však uvedl, že ze strany úřadu nedošlo k žádnému porušení zákona. Úřad už dříve popřel, že informace unikly od pracovníků NBÚ a vyjádření Mynáře vnímá jako poškozování dobrého jména úřadu.

Mynářův advokát ještě podrobnosti o rozhodnutí NBÚ nezná. Je ale podle něj nesporné, že informace unikly. Protože k nim neměl přístup on ani Mynář, vynést je podle něj musel někdo spojený s úřadem.

Trojan se domnívá, že NBÚ bude tvrdit, že informace unikly od členů rozkladové komise, kteří nejsou zaměstnanci NBÚ. To je prý ale jedno, protože za to musí odpovídá celá instituce. „Pokud mají v rozkladové komisi externisty, tak nemohou od nich dávat ruce pryč," dodal s tím, že ho informace o výsledku šetření ho prý ale nepřekvapila. Poukázal na to, že pokud někdo šetří sám sebe, k jinému výsledku ani nedojde.

O dalším postupu se chce poradit s Mynářem, už teď je ale přesvědčen, že se s s takovým závěrem nespokojí. Budou prý hledat další cesty přezkumu. Jaké budou, nechtěl předjímat. V úvahu připadá řešení v rámci správní žaloby, kterou Mynář kvůli neudělení prověrky podal k pražskému městskému soudu, nebo podnět k parlamentní komisi, která se NBÚ zabývá.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prahou prošly stovky lidí, demonstrovaly za ochranu zvířat

17.08.2019 16:43 Stovky lidí dnes v Praze protestovaly proti násilí, jehož se člověk dopouští na zvířatech. Na téměř…

Ve Vsetíně hořel byt v paneláku, evakuováno bylo 30 lidí

17.08.2019 11:06 Tři desítky obyvatel museli v pátek večer evakuovat hasiči z panelového domu ve Vsetíně, kde v…

Česko se chystá na 17. listopad. Výročí revoluce oslaví desítkami akcí

17.08.2019 10:44 Výročí 30 let od listopadu 1989 připomenou po ČR desítky výstav, koncertů, besed a dalších akcí.…

Černá skvrna české historie: Pendrekový zákon vyústil v odsouzení 1526 lidí

17.08.2019 10:17 Takzvaný pendrekový zákon, který v srpnu 1969 zlegalizoval krvavé zásahy proti demonstrantům,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama