Vyhnou se malé děti dětským domovům? Shání se pěstouni

Praha - Malé děti do sedmi let věku možná už nebudou dětské domovy smět přijmout. Namísto toho by se jich ujali pěstouni. Počítá s tím návrh Rady vlády pro lidská práva. Ústavy jsou podle ní pro malé děti nevhodné. Informuje o tom MF Dnes.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Děti
doporučujeme

Děti mladší sedmi let by neměly být umisťovány do kojeneckých ústavů a dětských domovů, navrhla Rada vlády pro lidská práva. Péče širší rodiny nebo pěstounů je podle odborníků vždy lepší než ústav, píše list.

Podnět rady ke sjednocení všech ústavů pro děti pod jeden resort teď putuje ministrům na stůl, vláda jej má na programu čtvrtečního jednání. „Současný stav pobytové péče o ohrožené děti, v němž převažují zařízení ústavního typu s velkými lůžkovými kapacitami, je nevyhovující a neodpovídá potřebným standardům kvality při poskytování pobytové péče pro děti v co nejpřirozenějším prostředí," stojí v podnětu rady.

Malé děti by proto měly být umisťovány k profesionálním pěstounům, kteří dítě na omezenou dobu přijmou do své rodiny. Takových pěstounů sice rok od roku přibývá – v roce 2011 jich bylo patnáct, loni již 550 – stále jich však není dostatek. Profesionálních pěstounů se akutně nedostává například v Karlovarském kraji.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Vojmír Srdečný, poslední přeživší ze Sachsenhausenu. Dožil se 99 let

19.08.2019 21:58 Ve věku 99 let zemřel Vojmír Srdečný, poslední přeživší z koncentračního tábora v Sachsenhausenu.…

Surovou vraždu bezdomovce bude řešit NS. Jen jsme se prali, hájí se útočník

19.08.2019 15:39 Zdeněk Zahradník, jenž si má odpykat 17 let za ubití bezdomovce v Olomouci, podal dovolání.…

Na D1 byl dopaden afghánský uprchlík, vezl se na rezervě návěsu

19.08.2019 15:20 Aktualizováno Policie zadržela minulý čtvrtek na D1 mladého Afghánce. O den později byl převezen do záchytného…

Řidič se staral o psa, spolujezdec zatím umíral. Soud vynesl trest

19.08.2019 14:06 Aktualizováno Do vězení na 6,5 roku odsoudil dnes Krajský soud v Plzni šestatřicetiletého Alexandra Černého za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama