Senior umlátil vlastní matku, dupal jí na hrudník. Odsedí si 15 let

České Budějovice - Jan Boor (64) z Písku dostal za vraždu své matky 15 let ve vězení. Ženu (84), s níž žil ve společné domácnosti, delší dobu napadal a loni v červenci ji umlátil.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Žena podle znalců utrpěla mnoho zranění způsobená pravděpodobně údery pěstí, kopáním a měla zlomená žebra od dupání na hrudník. Rozsudek je pravomocný, obžalovaný i státní zástupce se vzdali práva na odvolání.

"Činu upřímně lituju, to je všechno," řekl dnes na závěr soudního líčení Boor. Podle znalců se u něj projevuje počínající demence umocněná nadměrným užíváním alkoholu. Kvůli tomu prý bude také případná resocializace po skončení trestu problematická.

Také kvůli tomu soud kromě vězení nařídil seniorovi ochranné psychiatrické léčení v ústavní formě. Předsedkyně senátu Olga Smrčková uvedla, že ve výši trestu promítl zdravotní stav obžalovaného. "Ten je nevratný a vážný," řekla Smrčková. Boor celý proces sledoval na invalidním vozíku.

Jedna ze sousedek policii řekla, že se jí Boorova matka svěřila s tím, že ji syn týrá. Další sousedka vypověděla, že v den, kdy patrně seniorka zemřela, slyšela z bytu podivné zvuky.

Boor před soudem řekl, že loni v červenci přišel domů a matka byla od krve. Podle něj se uhodila nebo upadla, ale nechtěla přivolat lékaře. Boor se později prý snažil o to, aby se žena šla umýt. "Ona ale nechtěla, tak jsme se chytli. Ona upadla na zem, ale zdálo se mi, že dýchá. Přikryl jsem ji dekou a nechal ji tam ležet přes noc," řekl. Druhý den zjistil, že je žena mrtvá. Tato verze se však lišil od té, kterou uvedl na výslechu u policie, kdy řekl, že matku napadl několika údery pěstí.

Loading...
Témata: Vražda | soudy
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prahou prošly stovky lidí, demonstrovaly za ochranu zvířat

17.08.2019 16:43 Stovky lidí dnes v Praze protestovaly proti násilí, jehož se člověk dopouští na zvířatech. Na téměř…

Ve Vsetíně hořel byt v paneláku, evakuováno bylo 30 lidí

17.08.2019 11:06 Tři desítky obyvatel museli v pátek večer evakuovat hasiči z panelového domu ve Vsetíně, kde v…

Česko se chystá na 17. listopad. Výročí revoluce oslaví desítkami akcí

17.08.2019 10:44 Výročí 30 let od listopadu 1989 připomenou po ČR desítky výstav, koncertů, besed a dalších akcí.…

Černá skvrna české historie: Pendrekový zákon vyústil v odsouzení 1526 lidí

17.08.2019 10:17 Takzvaný pendrekový zákon, který v srpnu 1969 zlegalizoval krvavé zásahy proti demonstrantům,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama