Novorozené slůně je čipera. Seznámilo se s "tetou", veřejnosti se ukáže ve čtvrtek

Praha - Dnes ráno se za asistence chovatelů seznámil den starý sloní sameček s první členkou stáda, slonicí Tamarou. Po Tamaře bude mládě v následujících dnech postupně spojeno i s ostatními členy stáda, informuje zoopraha.cz. Ve čtvrtek bude pavilon slonů otevřen pro veřejnost, návštěvníci uvidí slůně ve vnitřní expozici.

Přidejte svůj názor

Slonice Janita
doporučujeme

Návštěvníci budou moci ve čtvrtek přijít do pavilonu slonů od 11:00, v pátek bude otevřen od 10:00 a o víkendu od 09:00, uvedla mluvčí zoo Jana Myslivečková.

Slonice Tamara, která do Zoo Praha přicestovala společně s Janitou v roce 2012 ze Srí Lanky, byla ráno po deváté hodině přivedena za Janitou a jejím mládětem do společných prostor.

„Tamara mládě očichala a to se od ní pokusilo napít mléka. Po jednom neúspěšném pokusu ale slůně v dalších snahách nepokračovalo. To je známka toho, že si dobře vtisklo svou matku," vysvětluje kurátor Pavel Brandl.

Obě slonice byly klidné, a tak je chovatelé nechali se slůnětem už po půl hodině samostatně ve společných prostorách. Tamara i Janita pak společně žraly, zatímco mládě postávalo mezi nimi. Seznámení tak proběhlo hladce.

Novorozený sameček se zapsal do historie pražské zoo jako první slůně, které se zde nejenom narodilo, ale bylo i počato. Otcem je samec Mekong, který slůně zplodil ještě před svým odchodem do jiné zoo. Matka Janita se o mládě stará dobře, sameček je čiperný a pravidelně od ní pije.

K narození slůněte přišla do zoo řada gratulací. Ředitel zahrady Miroslav Bobek na svém facebookovém profilu uvedl, že první fotografie mláděte měla po 24 hodinách více než 29.000 reakcí, 1260 komentářů a 4600 sdílení.

Pražská zoo chová slony od roku 1933, kdy získala něco přes rok starého slona indického Baby. Poté se zde vystřídali čtyři sloni afričtí, jeden slon pralesní a několik dalších slonů indických. Dnes pražská zoo chová pouze slony indické, má jich osm, včetně posledního přírůstku. Jediným dospělým samcem je Ankhor, kterého zoo přivezla v srpnu 2014 z Berlína.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku řádil gang daňových podvodníků. Už 24 obviněných, škoda 270 milionů

23.08.2019 11:48 Počet obviněných členů skupiny, kterou policisté a celníci v tomto týdnu zadrželi kvůli krácení…

Ovlivňování svědků v kauze Zadeh? Odvolací soud začne v září

23.08.2019 09:38 Odvolání v případu ovlivňování svědků v takzvané kauze Zadeh začne Krajský soud v Brně projednávat…

Čtyři miliony pro Dagmar Havlovou? Bauer Media zvažuje opravný prostředek

22.08.2019 16:58 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí…

Lihová mafie: Žalobce trvá na vině obou obžalovaných, pronesl ráznou…

22.08.2019 16:23 Aktualizováno Žalobce navrhl potrestat zbývající dvojici z takzvané lihové mafie Radka Březiny, o jejich vině je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama