Otrava na škole v přírodě: Hospitalizovali více než 60 dětí

Plzeň - V současné době je již více než 60 dětí ze školy v přírodě „Na Sklárně“ v Žihli nakažených virovou infekcí. Děti jsou hospitalizovány v nemocnicích po celých západních Čechách. Lékaři jim diagnostikovali infekční gastroenteritidu, která se přenáší dotykem či kontaktem s infekčním materiálem.

Přidejte svůj názor

Děti
doporučujeme

"V 0:35 jsme přijali tísňové volání ze školy v přírodě, že 15 dětí má zažívací potíže," potvrdila portálu TN.cz tisková mluvčí plzeňské záchranky Lenka Ptáčková. Na místo okamžitě vyrazily tři vozy záchranářů.

Po příjezdu na místo zjistili, že počet dětí se zdravotními potížemi ve věku od 6 do 10 let je mnohem vyšší. Proto požádali hasiče o zapůjčení autobusu. "Postupně na místo události vyjelo dalších osm vozů zdravotnické záchranné služby včetně vozů hromadného neštěstí a inspektora provozu," uvedla dále tisková mluvčí Ptáčková

Zdravotní problémy mělo v tu chvíli 44 dětí z 200, které se v objektu nacházely. Do osmi hodin ráno byly děti převezeny do nemocnic v Plzni, Rokycanech, Žatci, Karlových Varech, Hořovicích a Mostu. Na místo pak vyrazili hygienici z Plzně, kteří hledají příčinu zdravotních obtíží.

„V ranních hodinách bylo na infekční kliniku FN Plzeň přivezeno 25 dětí, z toho 16 bylo hospitalizováno a 9 odpočívalo do rána na stacionárním lůžku," řekla mluvčí FN Plzeň Gabriela Levorová. Dopoledne byly v nemocnici hospitalizovány další 2 děti.

„Pravděpodobně se jedná o virovou infekční gastroenteritidu, která se přenáší dotykem či kontaktem s infekčním materiálem," řekla dále mluvčí. Zdravotní stav dětí je stabilizovaný a očekává se jejich brzké propuštění.

"Aktuálně je nakažených více než 60 dětí, které jsou rozvezeny po nemocnicích v Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém a částečně i Středočeském kraji," řekl doktor Josef Klepáč, zástupce ředitele Krajské hygienické stanice Plzeňského kraje.

"První pacienti, kteří byli v noci hospitalizováni, jsou na tom již lépe a budou pomalu propouštěni domů k domácímu ošetřování. Pravděpodobně se jedná o virové onemocnění s krátkou inkubační dobou," dodal.

Informaci o tom, že škola v přírodě "Na Sklárně" je problematický objekt, kde byla hygiena již několikrát, doktor Klepáč nepotvrdil. „Za posledních několik let jsme tam byli dvakrát, ale jednou se jednalo o štěnice a podruhé o průjem. Považuji to však za jednotlivé izolované případy a ne problematické místo obecně."

To odmítá také ředitelka školy v přírodě "Na Sklárně" v západočeské obci Žihle Mgr. Alena Soprová. Podle jejího vyjádření se děti nakazily od jedné holčičky, která již nemocná přijela a které bylo špatně od úterý. Odmítla také, že by za nákazu nesla odpovědnost škola v přírodě.

Loading...
Témata: záchranáři | děti
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku řádil gang daňových podvodníků. Už 24 obviněných, škoda 270 milionů

23.08.2019 11:48 Počet obviněných členů skupiny, kterou policisté a celníci v tomto týdnu zadrželi kvůli krácení…

Ovlivňování svědků v kauze Zadeh? Odvolací soud začne v září

23.08.2019 09:38 Odvolání v případu ovlivňování svědků v takzvané kauze Zadeh začne Krajský soud v Brně projednávat…

Čtyři miliony pro Dagmar Havlovou? Bauer Media zvažuje opravný prostředek

22.08.2019 16:58 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí…

Lihová mafie: Žalobce trvá na vině obou obžalovaných, pronesl ráznou…

22.08.2019 16:23 Aktualizováno Žalobce navrhl potrestat zbývající dvojici z takzvané lihové mafie Radka Březiny, o jejich vině je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama