Žena hlídala malé děti, ale byla tak opilá, že ani nemohla chodit

Most - Magistrát v Mostě se bude zabývat případem ženy, která pod vlivem alkoholu hlídala pět dětí svých kamarádek. Ve chvíli, kdy silně opilá žena téměř neschopná chůze začala převádět své malé svěřence přes silnici, naštěstí přispěchali na pomoc strážníci, kteří celou skupinu dopravili do bezpečí. Žena nadýchala 3,28 promile alkoholu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

371
doporučujeme

Žena (37) slíbila svým kamarádkám, že jim v době jejich nepřítomnosti pohlídá děti. Své úlohy chůvy se ale nechopila zrovna zodpovědně, protože brzy začala popíjet alkohol. Dala si pár skleniček vína a rozhodla se trochu provětrat. Společně s pěti dětmi ve věku od tří do osmi let tak vyrazila na procházku.

Její podivné vrávoravé chůze si naštěstí všimla kolemjdoucí žena, která ihned upozornila strážníky Městské policie v Mostě. "Strážníci okamžitě zareagovali a pomohli převést přes silnici značně opilou ženu," uvedla policejní mluvčí Irena Kozlová. Dechovou zkouškou se později zjistilo, že žena má v sobě před tři promile alkoholu.

Situace vygradovala ve chvíli, kdy se na místě objevily přivolané maminky dětí. "Opilá žena začala být agresivní, přítomné verbálně napadala a kladla aktivní odpor," vysvětlila mluvčí. Strážníci museli silou ženu uklidnit, poté ji převezli do nemocnice.

Opilé ženě nyní hrozí několikatisícová pokuta. "Vyšetřovali jsme to jako přestupek proti občanskému soužití a přestupek proti veřejnému pořádku, tento týden věc postoupíme na magistrát v Mostě," uvedla dále Kozlová.

Policie zároveň na případ upozornila příslušný orgán sociálně-právní ochrany dětí, který nyní bude prověřovat, jak je možné, že děti byly v péči opilé ženy.

Loading...
Témata: Alkohol | děti | Policie ČR
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Stop úchylům!" Duhový průvod v Plzni narazil na odpůrce, zasáhli…

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Asi 50 demonstrantů s prapory Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a organizace Česká…

Socha Koněva je už očištěna. Naše akce to nebyla, dušuje se radnice Prahy 6

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Několik lidí dnes částečně očistilo památník maršála Ivana Koněva v Praze 6, který neznámý vandal…

Festival Mácháč burácí u Doks. Policie našla drogy, cizinec chtěl oloupit…

24.08.2019 12:46 Policisté při pátečních kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč na Českolipsku…

Střelmistr odpálil 126 kilo trhaviny. Hala tramvajové vozovny v Praze šla…

24.08.2019 11:17 Aktualizováno Střelmistr dnes v 09:27 odstřelil halu tramvajové vozovny v Hloubětíně. Budova měla v havarijním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama