Petr (14) a Mija (13) jsou na útěku už týden. Přespávají v hotelích

Praha - Policisté z celé republiky už týden pátrají po třináctileté Mije a čtrnáctiletém Petrovi. Školáci spolu utekli z domova proto, že jsou do sebe zamilovaní a nevídali se tak často, jak by si přáli.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Lidé, ilustrační fotografie
doporučujeme

"V rámci pátrání po mladém páru, který je na útěku, jsme díky medializaci případu získali více než dvacet poznatků k místě jejich pobytu nebo pohybu. Žádná z těchto informací však nevedla k jejich vypátrání," rekapituluje dosavadní průběh pátrání mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Snaha pátračů ovšem nepřišla úplně vniveč. Podařilo se jim totiž zjistit, že Petr a Mija se ubytovávají v různých hotelích a penzionech.

"Z tohoto důvodu prosíme všechny zaměstnance ubytovacích zařízení, především však recepční, aby zbystřili a v případě, že se mladý pár u nich ubytuje, volali linku 158," prosí policejní mluvčí.

Mijin otec reportérovi TV NOVA řekl, že Petr a Mija se znají asi půl roku a dohromady se dali před třemi nebo čtyřmi měsíci. "Myslím si, že jejich útěk nebyl plánovaný, ale že se prostě něco náhle stalo. Já i manželka jsme strachy bez sebe, nedokážeme normálně fungovat," svěřil se.

Petrova matka Marika syna prosí, aby se vrátil domů, že on i Mija jsou u Šafránků vždycky vítaní.

A kde vzali školáci peníze na hotely a penziony? Petr a Mija si podle našich informací útěk plánovali dlouho dopředu a Petr tak doma rodičům ukradl přibližně dvacet tisíc.

Petr a Mija spolu utekli poté, co se Petrova rodina odstěhovala za Prahu a nemohl se tak s Mijou denně vídat tak, jak byl dříve zvyklý. Předtím se totiž zamilovaní teenageři denně setkávali ve škole, kam oba chodili.

Pohřešovaná Mija má 165 centimetrů vysokou hubenou postavu. Má oválný obličej, hnědé oči a hnědé vlasy. Nosí rovnátka, na kterých má nalepené gumičky černé barvy. V době odchodu z domova na sobě měla černou koženou bundu s kovovými cvoky na ramenou, fialové úzké kalhoty a šedé triko. Na nohou měla barevné tenisky.

Petr je hubený a vysoký 170 centimetrů. Má hnědé oči a hnědé vlasy česané na patku. V době odchodu z domova měl na sobě černé džíny, hnědou delší bundu a černé triko s potiskem ve tvaru obdélníku. Na nohou měl šedé boty a na zádech černo – šedý batoh.

Loading...
Témata: Lidé
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku řádil gang daňových podvodníků. Už 24 obviněných, škoda 270 milionů

23.08.2019 11:48 Počet obviněných členů skupiny, kterou policisté a celníci v tomto týdnu zadrželi kvůli krácení…

Ovlivňování svědků v kauze Zadeh? Odvolací soud začne v září

23.08.2019 09:38 Odvolání v případu ovlivňování svědků v takzvané kauze Zadeh začne Krajský soud v Brně projednávat…

Čtyři miliony pro Dagmar Havlovou? Bauer Media zvažuje opravný prostředek

22.08.2019 16:58 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí…

Lihová mafie: Žalobce trvá na vině obou obžalovaných, pronesl ráznou…

22.08.2019 16:23 Aktualizováno Žalobce navrhl potrestat zbývající dvojici z takzvané lihové mafie Radka Březiny, o jejich vině je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama