"Za otravu může vedení školy!" stěžují si rodiče nakažených dětí

Plzeň - Zdravotní stav většiny dětí, které záchranáři převezli ze školy v přírodě v Žihli na Plzeňsku do nemocnice, se zlepšil. Během dnešního dne by tak měly být propuštěny a rodiče si je mohou odvézt domů do Bíliny na Teplicku. Čím se děti nakazily, stále není jasné, podle hygieniků by výsledky rozborů měly být známé až příští týden.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Lékaři z plzeňské fakultní nemocnice rozhodli, že všechny děti, které tady byly hospitalizované, by měly jít dnes domů. Jejich stav je podle zdravotníků stabilizovaný. Po poledni si proto děti budou moci jejich rodiče vyzvednout.

Dohromady v plzeňské fakultní nemocnici lékaři ošetřili dvacet pět dětí. Devět jich propustili už včera. Doteď v nemocnici ale čeká na rodiče šestnáct dětí, které si budou postupně vyzvedávat.

V karlovarské nemocnici už neleží žádný ze školáků. Všech čtrnáct, kteří byli hospitalizovaní, lékaři včera propustili. Podobně by na tom měly být i děti v ostatních nemocnicích.

Zřejmě šlo o virové onemocnění, někteří rodiče nemocných dětí ale chtějí podle informací televize Nova podat na vedení školy v přírodě trestní oznámení, protože jsou přesvědčení, že bylo dětem špatně z potravin. Jestli se děti otrávily z jídla nebo jestli se hromadně něčím nakazily to by měla krajská hygienická stanice definitivně vědět v pondělí.

Loading...
Témata: Školství | škola
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku řádil gang daňových podvodníků. Už 24 obviněných, škoda 270 milionů

23.08.2019 11:48 Počet obviněných členů skupiny, kterou policisté a celníci v tomto týdnu zadrželi kvůli krácení…

Ovlivňování svědků v kauze Zadeh? Odvolací soud začne v září

23.08.2019 09:38 Odvolání v případu ovlivňování svědků v takzvané kauze Zadeh začne Krajský soud v Brně projednávat…

Čtyři miliony pro Dagmar Havlovou? Bauer Media zvažuje opravný prostředek

22.08.2019 16:58 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí…

Lihová mafie: Žalobce trvá na vině obou obžalovaných, pronesl ráznou…

22.08.2019 16:23 Aktualizováno Žalobce navrhl potrestat zbývající dvojici z takzvané lihové mafie Radka Březiny, o jejich vině je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama