Jak to mají děti se sportem a zdravou stravou? Nový průzkum je alarmující

Praha - Každý druhý páťák nesnídá a 40 procent žáků pátých tříd ve volném čase nesportuje. Ukázal to nedávný průzkum realizován v rámci kurzu zdravého životního stylu Hravě žij zdravě. Ten zastřešuje Potravinářská komora a jeho cílem je naučit děti správnému životnímu stylu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Dotazník byl zaměřen byl především na stravovací návyky a pohybové aktivity dětí a poskytl i odpovědi na otázky, jak tráví děti volný čas, či sportují, kolik času denně jsou u počítače a jak se stravují.

Děti, sport a televize

Z výsledků vyplývá, že sportovní aktivity jsou hlavní náplní volného času pro méně než polovinu dětí. V zájmových kroužcích tráví většinu volného času 14 procent dětí a 15 procent věnuje nejvíce volného času televizi nebo počítači.

Rodiče při volnočasových aktivitách dělají společnost jen šesti procentům dětí a lenošení vyhledávají tři procenta dětí. Žáci pátých tříd základních škol odpověděli v dotazníku i na otázku, jakým způsobem a kde vykonávají sportovní aktivity.

Venku po školním vyučování sportuje polovina zapojených, v rámci pravidelných tréninků v sportovních klubech se sportu věnuje necelá třetina dětí. Ostatní, t.j. 18 procent, sportují jen v prostorách školy v rámci hodiny tělesné výchovy.

V dotazníku děti také odpověděly, kolik času věnují sportu a naopak kolik času stráví sledováním televize a při práci či hře na počítači. Přes 60 procent dotázaných sportuje častěji než dvakrát týdně, rovných 38 procent dětí sportuje dvakrát týdně a méně, respektive vůbec.

Sledování televize nebo počítači se jeden až dvě hodiny denně věnuje 66 procent dětí.

Více než dvě hodiny denně stráví u televize nebo počítače až více než čtvrtinu dětí, které se zapojily do průzkumu. "Odpovědi dětí poukazují na to, že mají stále co vylepšovat na svém životním stylu. Obézní děti dneška jsou totiž nemocnými lidmi zítřka. Nezbytnou součástí prevence je i edukace dětí o zdravém životním stylu a také jejich motivace pro navození a udržení pozitivních změn," řekl odborný garant projektu Hravě žij zdravě Peter Minárik.

Loading...
Témata: děti | zdraví | průzkumy
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Socha Koněva je už očištěna. Naše akce to nebyla, dušuje se radnice Prahy 6

24.08.2019 19:58 Aktualizováno Několik lidí dnes částečně očistilo památník maršála Ivana Koněva v Praze 6, který neznámý vandal…

"Stop úchylům!" Duhový průvod v Plzni narazil na odpůrce, zasáhli…

24.08.2019 19:21 Aktualizováno Asi 50 demonstrantů s prapory Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a organizace Česká…

Festival Mácháč burácí u Doks. Policie našla drogy, cizinec chtěl oloupit…

24.08.2019 12:46 Policisté při pátečních kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč na Českolipsku…

Střelmistr odpálil 126 kilo trhaviny. Hala tramvajové vozovny v Praze šla…

24.08.2019 11:17 Aktualizováno Střelmistr dnes v 09:27 odstřelil halu tramvajové vozovny v Hloubětíně. Budova měla v havarijním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama