Češi nechtějí bydlet vedle narkomanů, klesla také tolerance k jiným náboženstvím

Praha – Téměř devět z deseti Čechů nechce bydlet vedle narkomanů. Jen o trochu tolerantnější jsou pak lidé k alkoholikům. Ukázal to březnový průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Míra tolerance k jednotlivým skupinám se proti loňskému roku příliš nezměnila. Průzkum se uskutečnil od 7. do 14. března a zúčastnilo se ho 1079.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Lidé, ilustrační fotografie
doporučujeme

Nejhůře v anketě dopadli narkomani, bydlet by vedle nich nechtělo 88 procent Čechů. Zhruba tři čtvrtiny občanů odmítají za sousedy alkoholiky a občany s kriminální minulostí a asi dvě třetiny psychicky nemocné lidi.

Odstup k lidem jiné barvy pleti vyjádřilo 36 procent dotázaných. Třetina nechce bydlet vedle cizinců žijících v ČR. Ostatní skupiny obyvatel odmítají Češi ještě méně. Necelé čtvrtině vadí lidé jiného náboženského přesvědčení a pětině homosexuálové.

V porovnání se situací před dvěma roky se podle CVVM výrazně snížila tolerance ve vztahu k lidem jiného náboženského vyznání, a to o 12 procent. Méně tolerantní než před dvěma lety jsou Češi i k cizincům žijícím v ČR. Podle výzkumníků je to zřejmě důsledek migrační krize a množících se teroristických útoků spojených s radikálními islamisty v samotné Evropě.

Sedmnáct procent odmítá sousedit s kuřákem a deset procent s bohatým člověkem. Nejméně Čechů, a to čtyři procenta, nechce žít vedle starých nebo naopak mladých lidí.

Loading...
Témata: Lidé
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Vojmír Srdečný, poslední přeživší ze Sachsenhausenu. Dožil se 99 let

19.08.2019 21:58 Ve věku 99 let zemřel Vojmír Srdečný, poslední přeživší z koncentračního tábora v Sachsenhausenu.…

Surovou vraždu bezdomovce bude řešit NS. Jen jsme se prali, hájí se útočník

19.08.2019 15:39 Zdeněk Zahradník, jenž si má odpykat 17 let za ubití bezdomovce v Olomouci, podal dovolání.…

Na D1 byl dopaden afghánský uprchlík, vezl se na rezervě návěsu

19.08.2019 15:20 Aktualizováno Policie zadržela minulý čtvrtek na D1 mladého Afghánce. O den později byl převezen do záchytného…

Řidič se staral o psa, spolujezdec zatím umíral. Soud vynesl trest

19.08.2019 14:06 Aktualizováno Do vězení na 6,5 roku odsoudil dnes Krajský soud v Plzni šestatřicetiletého Alexandra Černého za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama