Mija (13) a Petr (14) jsou doma. Ukončili svůj romantický útěk

Praha - Mladé milenecké dvojici Mije (13) a Petrovi (14) skončil jejich romantický útěk z domova. Trval bezmála dva týdny. Dnes večer matka Miji na Facebooku oznámila, že se oba "útěkáři" vrátili domů.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Lidé, ilustrační fotografie
doporučujeme

Šťastnou zprávu o nalezení dvojice zveřejnila v úterý v podvečer matka Miji na Facebooku. "Jsou v pořádku. Vrátili se. Zítra napíšu více. Děěěkujiiii všem strašně moc," napsala. Z textu je možné dovodit, že se dívka i chlapec zřejmě vrátili domů sami.

Jejich útěk začal koncem března. Po zamilované mladé dvojici pátrali policisté v celé republice. Brzy se ukázalo, že Mija a Petr nežijí na ulici, ale ubytovávají se v nejrůznějších hotelích. "V rámci pátrání po mladém páru, který je na útěku, jsme díky medializaci případu získali více než dvacet poznatků k místě jejich pobytu nebo pohybu. Žádná z těchto informací však nevedla k jejich vypátrání," ještě před týdnem přiznával mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Policisté se proto zaměřili na hotely. Ke spolupráci vyzývali i hotelové zaměstnance. "Prosíme všechny zaměstnance ubytovacích zařízení, především však recepční, aby zbystřili a v případě, že se mladý pár u nich ubytuje, volali linku 158," prosil policejní mluvčí.

Dosud není jasné, za jakých okolností se mladý pár objevil, i když slova matky naznačují, že je zřejmě přestal útěk bavit nebo jim došly peníze a tak se oba vrátili k rodičům. Nepochybně bude Miju a Petra vyslýchat i policie.

Mijin otec reportérovi TV NOVA řekl, že Petr a Mija se znají asi půl roku a dohromady se dali před třemi nebo čtyřmi měsíci. "Myslím si, že jejich útěk nebyl plánovaný, ale že se prostě něco náhle stalo. Já i manželka jsme strachy bez sebe, nedokážeme normálně fungovat," svěřil se před několika dny reportérovi TV Nova.

A kde vzali školáci peníze na hotely a penziony? Petr a Mija si podle našich informací útěk plánovali dlouho dopředu a Petr tak doma rodičům ukradl přibližně dvacet tisíc.

Petr a Mija spolu utekli poté, co se Petrova rodina odstěhovala za Prahu a nemohl se tak s Mijou denně vídat tak, jak byl dříve zvyklý. Předtím se totiž zamilovaní teenageři denně setkávali ve škole, kam oba chodili.

Loading...
Témata: Policie ČR | Lidé
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Vojmír Srdečný, poslední přeživší ze Sachsenhausenu. Dožil se 99 let

19.08.2019 21:58 Ve věku 99 let zemřel Vojmír Srdečný, poslední přeživší z koncentračního tábora v Sachsenhausenu.…

Surovou vraždu bezdomovce bude řešit NS. Jen jsme se prali, hájí se útočník

19.08.2019 15:39 Zdeněk Zahradník, jenž si má odpykat 17 let za ubití bezdomovce v Olomouci, podal dovolání.…

Na D1 byl dopaden afghánský uprchlík, vezl se na rezervě návěsu

19.08.2019 15:20 Aktualizováno Policie zadržela minulý čtvrtek na D1 mladého Afghánce. O den později byl převezen do záchytného…

Řidič se staral o psa, spolujezdec zatím umíral. Soud vynesl trest

19.08.2019 14:06 Aktualizováno Do vězení na 6,5 roku odsoudil dnes Krajský soud v Plzni šestatřicetiletého Alexandra Černého za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama