Zavražděného podnikatele pohřbili. Záhada smrti přetrvává

Vysoké Mýto - Dnes se příbuzní rozloučili v pardubickém krematoriu se zavražděným podnikatelem Karlem Taubem, jehož tělo našla policie zahrabané v lese u Týnišťka na Orlickoústecku. Další rozloučení je naplánováno ještě na zítra ve Vysokém Mýtě. Padají také první dohady o vrahovi...

Přidejte svůj názor

Náboženství, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Osud osvobodí mnohé od trestu, ale od strachu nikoho..." - tento Senecův citát na úmrtním oznámení je vzkazem rodiny nejspíš pro Taubeho vrahy. Rozloučení pozůstalí naplánovali na dvou místech - v Týništi a ve Vysokém Mýtě. Smuteční parte se objevilo dokonce i v lese, na místě, kde kriminalisté našli podnikatelovo tělo. I po dvou týdnech tam lidé chodí zapalovat svíčky.

Psali jsme:  

Od nálezu lesního hrobu pardubická krajská kriminálka nevydala jediné prohlášení, což svědčí o tom, že jde o závažný případ. Nicméně podle informací televize Nova má za vraždou stát chroustovický podnikatel, který by měl už trávit čas ve vazbě.

Taube měl jet k němu v létě na jednání, pak už ho nikdo neviděl. Podezřelého pak měla policie skřípnout o Velikonocích. Podle svědků to bylo v nedalekých Poděčelech, kde má provozovat restauraci.

Pár dní na to kriminálka vykopala Taubeho tělo. Je velmi pravděpodobné, že je sem dovedl sám vrah. Podle informací televize Nova v souvislosti s tímto případem sedí ve vazbě pravděpodobně ještě další dva lidé. Krajské státní zastupitelství , které případ dozoruje, zatím nechce prozradit, jak Karel Taube zemřel.

Loading...
Témata: Taube, Karel | Hřbitov
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řidič se staral o psa, spolujezdec zatím umíral. Soud vynesl trest

19.08.2019 14:06 Aktualizováno Do vězení na 6,5 roku odsoudil dnes Krajský soud v Plzni šestatřicetiletého Alexandra Černého za…

Na D1 byl dopaden afghánský uprchlík, vezl se na rezervě návěsu

19.08.2019 11:52 Policie zadržela minulý čtvrtek na D1 mladého Afghánce. O den později byl převezen do záchytného…

Kauzu zřícené střechy v České Třebové nekončí, NS dostal dvě dovolání

19.08.2019 10:56 Kauzou zřícené střechy sportovní haly v České Třebové se ještě bude zabývat Nejvyšší soud. Okresní…

Pendrekový zákon měl legalizovat zásahy proti demonstrantům

19.08.2019 06:33 Po invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968, po Palachově týdnu a dalších…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama