Generace 21 stopla přesun 16 iráckých křesťanů do bytů v Brně

Brno - Miroslav Makovička z nadačního fondu Generace 21 dnes oznámil, že bylo pozastaveno stěhování 16 iráckých křesťanských uprchlíků z hostelu v centru Brna do městských bytů.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Celkem 24 iráckých křesťanů přicestovalo do Brna 19. února. Osm z nich minulý týden kvůli stesku po rodné vlasti odjela zpět do Iráku. Podle Makovičky skupina, která se vrátila, komunikuje se zbytkem v Brně. "Jsou sice v utečeneckém táboře, ale v bezpečné oblasti," poznamenal Makovička.

Zbylá skupina se musí do čtvrtku vystěhovat z hostelu, fond jim na krátkou dobu zajistí hotel.

Generace 21, která do ČR s pověřením vlády zajišťovala přesun iráckých křesťanů obávajících se o život, získala od města Brna dva byty a jeden zajistila ze soukromé sféry. "Byty od města jsou moc krásné, ale nebyl tam nábytek. Měli jsme v plánu je vybavit, ale museli jsme to stopnout, protože nevíme, co se bude dít dál," uvedl Makovička. To je důvod, proč se Iráčané nemohou do bytů přestěhovat a musejí jít do dalšího hotelu, protože hostel byl zajištěný od jejich příjezdu v půli února do 14. dubna.

Důvodem zastavení přesunu je váhání křesťanských uprchlíků, zda udělali dobře, že přijeli do České republiky. "Možná měli jiná očekávání a třeba něco špatně pochopili nebo jim někdo něco slíbil. My nechceme hovořit o jejich vnitřních zápasech, ale pravda je taková, že jsme kvůli jejich váhání nemohli uskutečnit přesun do bytů," dodal Makovička.

Podle něj se musí skupina v krátké době rozhodnout, co bude následovat, protože Generace 21 nebude moct dlouho hotel jako náhradní ubytování platit. Podle Makovičky rozhodne o časovém úseku ústředí nadačního fondu, sám však odhaduje, že to nepřekročí dva týdny.

Loading...
Témata: uprchlíci | Brno
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouřky pustošily Moravskoslezský kraj. Padaly stromy, drama v lázeňském…

25.08.2019 21:53 Především spadlé a polámané stromy odstraňovali hasiči po silných bouřkách, které dnes večer…

Domácí porod na Plzeňsku skončil tragicky, novorozenec zemřel

25.08.2019 18:21 Aktualizováno Při domácím porodu zemřel v noci na dnešek v malé obci na pomezí jižního Plzeňska a Domažlicka…

Praha pod náporem vdavekchtivých cizinců, už tvoří polovinu svateb

25.08.2019 12:56 Pražské radnice oddávají velké množství cizinců. Zhruba polovinu z uzavřených sňatků za prvních…

Poplach v Praze: Muži vytáhli z Vltavy granát, nábřeží bylo uzavřeno

25.08.2019 12:35 Z Vltavy u Podolského nábřeží v Praze 2 vytáhla dnes dopoledne dvojice mužů ruční granát. Přivolaný…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama