Malicherná hádka vyústila v surovou vraždu, muž si odpyká 15,5 roku

Ostrava - Ivan Hudec (32) dostal za surovou vraždu svého známého 15,5 roku natvrdo. Důvodem smrtícího útoku byla dle obžaloby malicherná hádka a alkohol.

Přidejte svůj názor

Násilí
doporučujeme

Hudec napadenému dupal po hlavě. Zbitého ho pak vyvlekl na chodbu domu, kde ho nechal ležet pod schody bez pomoci. Hudec ale tvrdil, že muž odmítl, aby mu přivolal pomoc.

Následující den našel svého známého na chodbě mrtvého. "Možná jej v noci napadl ještě někdo další. Nebo se pokusil vstát, zamotala se mu hlava a spadl ze schodů," řekl Hudec ve výpovědi.

Podle soudkyně byl útok brutální a intenzivní. Případ kvalifikovala jako vraždu. Případné ublížení na zdraví s následkem smrti podle rozsudku nepřicházelo v úvahu. "Pokud někdo tak brutálním způsobem zaútočí, musí si být vědom, že může způsobit i smrt," řekla.

Jako polehčující okolnost uznala lítost odsouzeného a také to, že zavražděný muž konflikt vyvolal. Dožadoval se tabulek potřebných pro lesní hospodářství. Když mu je obžalovaný nedal, začal jej škrtit.

Ještě v jednací síni se Hudec proti trestu odvolal. Rozsudek tak není pravomocný a případem se bude zabývat Vrchní soud v Olomouci. Žalobce si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.

Loading...
Témata: Vražda | soudy
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plastický chirurg Jan Měšťák slaví jubileum. Proč se bojí operací nosu?

25.08.2019 09:20 I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny.…

"Stop úchylům!" Duhový průvod v Plzni narazil na odpůrce, zasáhli…

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Asi 50 demonstrantů s prapory Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a organizace Česká…

Socha Koněva je už očištěna. Naše akce to nebyla, dušuje se radnice Prahy 6

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Několik lidí dnes částečně očistilo památník maršála Ivana Koněva v Praze 6, který neznámý vandal…

Festival Mácháč burácí u Doks. Policie našla drogy, cizinec chtěl oloupit…

24.08.2019 12:46 Policisté při pátečních kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč na Českolipsku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama