Maminky, pozor: Tahle dětská kaše obsahuje nebezpečný jed

Praha - V nemléčné kaši značky Nestlé našla inspekce nadlimitní množství atropinu, který škodí zdraví a způsobuje i halucinace. Řetězec drogerií DM musí nebezpečnou šarži z prodeje stáhnout.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Řetězec drogerií DM musí ze svých pultů neprodleně stáhnout nemléčnou kaši značky Nestlé, která se používá jako příkrm pro kojence a děti. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v ní totiž odhalila přítomnost nebezpečného atropinu.

Povolené množství bylo překročeno osminásobně. "Z uvedeného důvodu byla potravina vyhodnocena jako nebezpečná a SZPI nařídila její stažení z tržní sítě," uvedl tiskový mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. Zároveň inspekce vložila informaci do evropského systému rychlého varování RASFF.

Konkrétně jde o výrobek Nestlé nemléčná kaše osmizrnná s datem minimální trvanlivosti 04-2017, výrobní šarže L53030291, výrobce: Nestlé Espaňa, S.A., 39650-La, Penilla de Cayon (Cantabria), Španělsko.

Děti ani dospělí by rozhodně neměli kaši konzumovat, atropin totiž vážně škodí lidskému zdraví a může způsobit i halucinace. S dovozcem zahájila SZPI správní řízení o uložení pokuty.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Stop úchylům!" Duhový průvod v Plzni narazil na odpůrce, zasáhli…

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Asi 50 demonstrantů s prapory Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a organizace Česká…

Socha Koněva je už očištěna. Naše akce to nebyla, dušuje se radnice Prahy 6

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Několik lidí dnes částečně očistilo památník maršála Ivana Koněva v Praze 6, který neznámý vandal…

Festival Mácháč burácí u Doks. Policie našla drogy, cizinec chtěl oloupit…

24.08.2019 12:46 Policisté při pátečních kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč na Českolipsku…

Střelmistr odpálil 126 kilo trhaviny. Hala tramvajové vozovny v Praze šla…

24.08.2019 11:17 Aktualizováno Střelmistr dnes v 09:27 odstřelil halu tramvajové vozovny v Hloubětíně. Budova měla v havarijním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama